Funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego miejscu zamieszkania mundurowi zabezpieczyli marihuanę o wartości 36 tys. złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali na jednej z ulic w mieście 26-letniego Piotra S. – Mężczyzna w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu przechowywał około 900 gram marihuany, co stanowi 900 działek dilerskich o łącznej czarnorynkowej wartości 36 tys. złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli także przedmioty służące do produkcji narkotyków.

Mundurowi zabezpieczyli wszystkie dowody, a sprawca trafił do policyjnej celi.

policja olsztyn marihuana narkotyki
Fot. KMP Olsztyn.

Wczoraj usłyszał już zarzuty – Piotr S. jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków, udzielanie środków odurzających innym osobom oraz posiadanie przyrządów do produkcji substancji zabronionych. Zgodnie z Ustawą o narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poza tym w trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym okazało się, że 26-latek jest poszukiwany przez policjantów z Nidzicy.