Najpierw porządnie przymroziło, a potem ulice Olsztyna przykrył śnieg. Nie wszyscy właściciele nieruchomości pamiętają jednak, że to oni są zobowiązani do usuwania skutków zimy z chodników biegnących wzdłuż ich działek.  

Dlatego Straż Miejska z Olsztyna przypomina właścicielom nieruchomości o konieczności odśnieżania chodników. Ich obowiązki w tej kwestii regulują Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała nr XV/191/15 Rady Miasta z dnia 28 października 2015 r.

Przepisy jasno stanowią, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do usuwania błota, śniegu i lodu z części nieruchomości udostępnionych do użytku publicznego, tj. z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, które powinno odbywać się niezwłocznie, natomiast innych zanieczyszczeń – w miarę potrzeby. Należy pamiętać też o tym, że wszelkie takie zanieczyszczenia należy gromadzić w sposób umożliwiający odpływ wody do kanalizacji deszczowej.

Właściciele uchylający się od obowiązku oczyszczania chodników narażają się na karę grzywny – ostrzegają strażnicy miejscy z Olsztyna.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Michal

ile jest takich chodników w mieście co nie są odśnieżane

Mar

Wszyscy do łopat!!

Michał
Robert

Jeżeli chcecie być rzetelni to musicie dopisać, że to prawo jest idiotyczne

Mariusz

lepiej się chodzi bo ubitym śniegu niż po tej brei z soli i piachu…

Sławomir

Za utrzymanie działki (chodnika) odpowiada chyba jej właściciel?
Jaka jest podstawa prawna że za odśnieżenie nie swojej działki odpowiada ktoś kto sąsiaduje z nią (właściciel posesji przy chodniku)???
Czy jeżeli w takim razie jako właściciel działki mam obowiązek względem danego chodnika do odśnieżania to jeżeli będę chciał mogę sobie go rozkopać i ułożyć w nim kabel, rurę czy cokolwiek czy nie i muszę mieć na to zgodę ze ZDZiT?
Jeżeli będzie ubytek przy mojej posesji w tym chodniku (np. wyrwana płytka chodnikowa lub kostka brukowa) i ktoś się potknie, złamie nogę czy uszkodzi się to kto odpowiada za to wtedy?

Barbara

Może Miasto zajęło by się odśnieżaniem swoich chodników, bo olsztyniacy muszą brnąć w śniegu po miejskich chodnikach np.ul.Wilczynskiego….

slovian

zapomniałem, więźniowie zapraszamy czekamy na rozporządzenie pisioministra Do pracy dość leżenia machamy lepsze niż siłka…

slovian

Ja im odśnieżę ja im odśnieżę, mniej zapiekanek na dworcu i kawki w mcdon. na dyżurze straży, zlikwidować darmozjadów Odśnieżam tylko i wyłącznie ze względu na sąsiadkę bo starsza kobiecina bo pług i piaskarka Bożesz ty mój…nima Do kanalizacji odprowadzać chyba przez 1 mały otwór w studzience. hahahhaha pozdr

Aneta

Najpierw niech wlepią mandaty za nieodśnieżone ulice

wpDiscuz