Ma on powstać w pobliżu największego olsztyńskiego akwenu i Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Ratusz ogłosił już przetarg na dzierżawę nieruchomości.

Przetarg, który ma się odbyć w lutym, dotyczy wydzierżawienia na okres 20 lat nieruchomości będącej własnością Gminy Olsztyn położonej przy ul. Sielskiej. Teren przeznaczony jest pod usługi turystyczne – kemping – z możliwością świadczenia usług rekreacyjno-sportowych i prowadzenia gastronomii. Proponowana przez ratusz cena miesięcznego czynszu to 2 tys. złotych.

W ogłoszeniu sprecyzowano, że dzierżawca terenu miałby zapewnić 60 pokoi gościnnych w formie domków kempingowych wolnostojących lub szeregowych, 30 stanowisk dla wozów kempingowych i pole namiotowe. Na kempingu znalazłyby się również m.in. sklep spożywczy, świetlica, umywalnie, natryski, sauna, toalety, pralnia czy kuchnia turystyczna. Nie zabrakłoby także parkingu dla przyjezdnych na co najmniej 60 miejsc postojowych.

Miasto zaznacza jednak, że wszelkie obiekty kempingowe należy lokalizować w strefie maksymalnie oddalonej od jeziora, nie bliżej niż 70 m od linii brzegowej.

Przyszły dzierżawca nieruchomości przy ul. Sielskiej od podpisania umowy będzie miał rok na rozpoczęcie całej inwestycji i zobowiąże się do jej zakończenia w ciągu 3 lat.