Kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Olsztynek, którzy w ten brutalny sposób pozbyli się zwierzęcia. Mała suczka została zatopiona w reklamówce, do której sprawcy włożyli wcześniej kamień.

W poniedziałek około godz. 13 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymał zgłoszenie o utopieniu psa w Jeziorze Platyńskim. Policyjny patrol pojechał we wskazane miejsce, gdzie oczekiwał na nich zgłaszający. Mężczyzna oświadczył, że, chodząc po zamarzniętej tafli jeziora, zauważył wykuty przerębel, w którym zanurzona była reklamówka z wystającą z niej łapą zwierzęcia.

Po wykonaniu niezbędnych czynności jeszcze tego samego dnia dało się ustalić, do kogo należał pies. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania jego właściciela. – Okazało się, że 33-latek miał w domu trzytygodniowe szczeniaki, podobne do tego wyłowionego z jeziora – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Mieszkaniec gminy Olsztynek tłumaczył interweniującym policjantom, że dzień wcześniej oddał jednego szczeniaka koledze. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze byli już i w jego domu. 34-latek nie chciał jednak nic wyjaśniać.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że w sprawę zamieszanych jest dwóch mężczyzn. Okazało się bowiem, że 33-latek był właścicielem suki, której trzy tygodnie temu urodziły się cztery szczeniaki, w tym jedna niechciana suczka. Koledzy postanowili się jej pozbyć. – Tego samego dnia poszli na zamarznięte jezioro, gdzie siekierą wyrąbali przerębel. Kilka godzin później, gdy było już ciemno, utopili w wodzie żywego szczeniaka, wkładając go w reklamówkę z kamieniem – podaje KWP Olsztyn.

Obaj mężczyźni tylko w części przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Winą za zabicie psa obarczają się nawzajem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sprawiedliwy

Moze ktos zna tych szmaciarzy – podajcie nazwiska , moze jakies namiary na fejsa – niech sąsiedzi zobaczą kto z nimi mieszka

Krzysztof

Kara powinna być długa i uciążliwa

Tomek

Znając życie może dostaną po roku w zawiasach

Mario

OKO ZA OKO, ZĄB ZA ZĄB inna kara nie byłaby karą

Alan

Kamień do nóg i na dno, skurwiele… Zajebałbym.

Sławomir

Ja bym proponował adekwatną karę. W wory foliowe ich wsadzić i wjebać do przerębla.

Daria

!!! juz brak mi slow ………….

Renata

bydlaki tyle w temacie

Gosia

I sory ale jak ktoś w to klika ze LUBI to jest idiotą bo takich postów się nie lubi na to wygląda ze podoba mu się utopienie biednego pieska przez bandę debili i besti nie czlowieka!!!!!!!

Gosia

PIERDOLO. …NE SZCZENIAKI PEWNIE NIE MIELI CO ROBIĆ TO SZYBKO SOBIE ZNALEŹLI POMYSŁ NA UTOPIENIE PIESKA ABYŚCIE SIĘ W PIEKLE SMARZYLI KIEDYŚ ZA TO BO NA NASZ WYMIAR KARY NIE MOŻNA WIERZYĆ I LICZYĆ MASAKRA !!!!!! JAK DLA MNIE POWINNI NIE DOŚĆ ZE SŁONO ZAPŁACIĆ NAJLEPIEJ TO DLA SCHRONISKA I PRZEDEWSZYSTKIM WIĘCEJ LAT W KATUSZACH A NIE W WIĘZIENIU!!!!!!!!!!!!!!!!

wpDiscuz