Olsztynianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W niedzielę do puszek lokalnego orkiestrowego sztabu trafiło jeszcze więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku.  

410 wolontariuszy w charakterystycznych czerwonych koszulkach zbierało datki na ulicach Olsztyna w ramach 24. finału WOŚP-u (10.01). Mieszkańcy stolicy regionu ponownie tłumnie uczestniczyli w orkiestrowych atrakcjach, a było w czym wybierać. W koncertach, licytacjach, pokazach wzięły udział tysiące olsztynian. W organizację wydarzeń włączyły się również miejsce placówki, instytucje czy galerie handlowe.

W tym roku darczyńcy byli wyjątkowo hojni i do puszek olsztyńskich wolontariuszy trafiła imponująca kwota. – 311 316,86 zł. Rekord dotychczasowych zbiórek w Olsztynie! Dziękujemy! – podał na swoim Facebooku olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To około 70 tys. więcej niż udało się zebrać przed rokiem. Kwota ta może się jeszcze powiększyć, bowiem wciąż trwają internetowe licytacje gadżetów przekazanych Orkiestrze.

W tym roku WOŚP ponownie zbierał fundusze na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewniania godnej opieki medycznej seniorów. Nasze galerie z niedzielnego finału w Olsztynie możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.