6 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Znamy zwycięski projekt ekociepłowni

OlsztynZnamy zwycięski projekt ekociepłowni

Są już wyniki plebiscytu przeprowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Olsztyna. Mieszkańcy oddanymi przez siebie głosami wskazali faworyta wśród koncepcji architektonicznych dla planowanej ciepłowni. 

reklama

Pod koniec ubiegłego roku olsztyński MPEC zaprezentował 3 propozycje projektowe dotyczące inwestycji mającej powstać przy ul. Lubelskiej. Aby umożliwić mieszkańcom wypowiedzenie się na temat przedstawionych wizualizacji oraz kształtowania miejskiego krajobrazu zorganizowano plebiscyt, w którym olsztynianie mogli głosować na wybraną przez siebie koncepcję.

Swoich faworytów można było wskazywać w dniach 4-20 grudnia. Uczestnicy plebiscytu głosowali zarówno w tradycyjny sposób (głosy papierowe), jak i poprzez stronę internetową. 30 grudnia 2015 roku komisja plebiscytowa przeliczyła wszystkie nadesłane głosy. Oto wyniki:

reklama

I miejsce: koncepcja nr 3, autor: Biuro Architektoniczne Maciej Powązka (2 769 głosów)

ekocieplownia powazka
Autor wizualizacji: M. Powązka.

II miejsce: koncepcja nr 2, autor: Studio Form Architektonicznych Pantel (1 446 głosów)

Autor wizualizacji: Pantel.
Autor wizualizacji: Pantel.

III miejsce: koncepcja nr 1, autor: Biuro Architektoniczne “Deja Architekci s.c.” (648 głosów)

reklama
Autor wizualizacji: Deja Architekci.
Autor wizualizacji: Deja Architekci.

Gratulujemy zwycięzcy, a przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom za zainteresowanie projektem MPEC i udział w głosowaniu – komentuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. – Wybrana w plebiscycie koncepcja zostanie dołączona do dokumentacji projektu i będzie podstawą do opracowania projektu architektonicznego obiektu nowej elektrociepłowni.

Ekologiczna ciepłownia, która powstanie w naszym mieście, pomoże ogrzać część olsztyńskich mieszkań, zagospodarowując palną część odpadów pozostałych po recyklingu śmieci komunalnych. Inwestycja szacowana jest na około 400 mln złotych. Kwota ta uwzględnia niezwykle kosztowne dostosowanie ciepłowni Kortowo do podwyższonych norm ochrony środowiska. Spalarnia paliwa alternatywnego ma powstać do 2020 roku. Jej budowa przy ul. Lubelskiej powinna rozpocząć się już w 2017 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Łukasz
11 stycznia 2016 19:48

Wierzyć się nie chce! Jakim bezguściem trzeba być, by głosować na co innego niż projekt, który tu zajął drugie miejsce?! Może projekt od Pentel nie był jakiś zatykający, ale ta sytuacja, to miasto jednak wciąż potrafi przypomnieć jedno przysłowie… “Perły przed wieprze” 😐 Szkoda, bo zaczynała się rodzić jakaś nadzieja przy kilku ostatnich inwestycjach publicznych.

loomit
11 stycznia 2016 15:58

Matko droga, co za kupa

Polecane
Ogłoszenia