Pojazdy konsorcjum firm Meteor/Irex zaczną obsługiwać miejskie linie autobusowe już na początku marca. To kolejny prywatny przewoźnik, który wchodzi na olsztyński rynek autobusowy.

Przetarg na nowego przewoźnika został rozstrzygnięty 14 września minionego roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło śląskie konsorcjum Meteor Sp. z o.o. (lider) oraz Irex-3 Sp. z o.o. Stawka usługi to 6,86 zł za wozokilometr.

Nowy przewoźnik będzie wozić olsztyńskich pasażerów od 1 marca tego roku. Oznacza to, że na ulicach stolicy Warmii pojawi się więcej autobusów. – W swojej ofercie konsorcjum Meteor/Irex-3 zaproponowało realizację usług komunikacji miejskiej w Olsztynie autobusami marki Solaris, modelem Urbino 12 – konkretyzuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. Przewoźnik będzie realizował umowę 20 pojazdami w ruchu, czyli na co dzień obsługującymi linie autobusowe. – Będą to różne linie, nie ma przypisanych konkretnych numerów – dodaje rzecznik ZDZiT-u. Trzy pojazdy znajdą się w rezerwie na wypadek długotrwałych awarii autobusów.

W marcu, po wejściu kolejnego operatora, w nowym układzie komunikacyjnym w dni robocze wszystkie linie będą obsługiwane 156 autobusami: 11 z nich to pojazdy innego prywatnego przewoźnika, konsorcjum KDD i Blue Line, 20 – Meteora, a pozostałe 125 – Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Dopełnieniem sieci komunikacyjnej są linie tramwajowe obsługiwane 12 składami.