Tęgie mrozy przestały chwilowo doskwierać mieszkańcom Warmii, ale olsztynianie nie mogą narzekać na brak białego puchu. Czy tak będą wyglądać nadchodzące dni?

Niestety, gęsty śnieg nie jest raczej dobrą wiadomością dla kierowców i pieszych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB wydał ostrzeżenie dla naszego województwa w związku z mogącymi pojawić się groźnymi oblodzeniami: w nocy z 11 na 12.01 prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 do 0 st. C, przy gruncie od -3 do -1 st. C.

Już poniedziałek przywitał olsztynian śnieżną aurą, ale marznąć jak w ubiegłym tygodniu nie będziemy – dziś termometry w stolicy regionu mogą pokazać nawet 1 st. na plusie. Nadchodząca noc będzie także pochmurna, a temperatura zanotuje niewielki spadek, zaledwie o 2 st., w stosunku do dnia.

We wtorek i środę również należy spodziewać się opadów śniegu, nad Olsztynem będzie się także utrzymywać duże zachmurzenie. Słupki rtęci pokażą od 0 do -1 st. C. Przerwą w opadach ma być czwartek, wtedy na termometrach już 2 kreski na minusie. W piątek jednak w naszym mieście ponownie zaśnieży, a olsztynianie powinni przygotować się na weekendowy spadek temperatury.