Tęgie mrozy przestały chwilowo doskwierać mieszkańcom Warmii, ale olsztynianie nie mogą narzekać na brak białego puchu. Czy tak będą wyglądać nadchodzące dni?

Niestety, gęsty śnieg nie jest raczej dobrą wiadomością dla kierowców i pieszych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB wydał ostrzeżenie dla naszego województwa w związku z mogącymi pojawić się groźnymi oblodzeniami: w nocy z 11 na 12.01 prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 do 0 st. C, przy gruncie od -3 do -1 st. C.

Już poniedziałek przywitał olsztynian śnieżną aurą, ale marznąć jak w ubiegłym tygodniu nie będziemy – dziś termometry w stolicy regionu mogą pokazać nawet 1 st. na plusie. Nadchodząca noc będzie także pochmurna, a temperatura zanotuje niewielki spadek, zaledwie o 2 st., w stosunku do dnia.

We wtorek i środę również należy spodziewać się opadów śniegu, nad Olsztynem będzie się także utrzymywać duże zachmurzenie. Słupki rtęci pokażą od 0 do -1 st. C. Przerwą w opadach ma być czwartek, wtedy na termometrach już 2 kreski na minusie. W piątek jednak w naszym mieście ponownie zaśnieży, a olsztynianie powinni przygotować się na weekendowy spadek temperatury.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ArPi

już wszyscy pozapominali jak w grudniu potrafiło dowalić śniegu, mróz i trzymało najmniej do połowy lutego 😀 i fakt.. nagłówek super 🙂 zima nie odpuszcza..

Karina

Ja to już tego marudzenia słuchać nie mogę ! Sam nagłówek wydaje się być pretensjonalny. „ZIMA NIE ODPUSZCZA”…tak jak by ten śnieg padał trzeci miesiąc z rzędu…dalej ..ciągnie się między komentarzami wątek tramwajów-tak jak by ludzka frustracja miała by je cofnąć. W Olsztynie są korki , ulice są ciasne,samochodów pełno i ludzie w autobusach też się spieszą do pracy-co Wy myślicie ?? Trudno-wszyscy czekamy.Nie ma podziału na lepszych i gorszych.. Możecie dopisać,że parkingów mało,że papierosy drogie..ale uwierzcie mi TO WASZE MARUDZENIE NIC NIE DA. A śnieg spadł..bo mamy Zimie nie wiem czy wiecie….

Michal

zima jest ładna

Piotrek

Snieg w styczniu!? Niewiarygodne! Trzeba napisac do NASA niech to zbadaja

Damian

Pierwsze dni ze śniegiem w sezonie – nagłówek „zima nie odpuszcza” xD

Marzena

Zazdroszcze

Helga

Każda pora roku ma swój urok jest pięknie i po co od poniedziałku znowu pretensje do drogowcow?

Janusz

A drogowcy znowu zaskoczeni

Iwona-beata

A drogowcy jak zwykle jeszcze w lecie ha ha ha

Anita

jest zima to i musi byc śnieg 🙂

wpDiscuz