Wypadki w regionie. Ranne głównie dzieci

  1
  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

  www.rabatol.pl  Zima zaskoczyła kierowców na Warmii i Mazurach – problemy na drodze sprawiły przede wszystkim piątkowe (8.01) opady śniegu. Tylko tego dnia policjanci byli wzywani na miejsce 4 wypadków, w wyniku których 4 osoby zostały ranne. Głównie, bo aż w 3 przypadkach, były to dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Odnotowano także 59 kolizji. 

  Godz. 13.40

  Na drodze 531 w okolicy miejscowości Florczaki (gm. Łukta) 30-letni kierowca, jadąc kią sorento, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia obrażeń doznał 7-latek, który wraz z mamą został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

  Godz. 14.20

  Na drodze wojewódzkiej 544 prowadzącej z Iłowa-Osady do Mławy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki i osobowej bory. Prowadzący na miejscu czynności policjanci ustalili, że na jadący prawidłowo w kierunku Mławy samochód osobowy volkswagen bora najechał pojazd ciężarowy jadący w kierunku Działdowa.

  W czasie jazdy naczepa ciężarówki na skutek poślizgu zjechała na przeciwległy pas jezdni i zahaczyła o bok jadącego prawidłowo samochodu osobowego. Kierujący ciężarówką mieszkaniec Ciechanowa był trzeźwy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Volkswagenem podróżowały 3 osoby, dwoje dorosłych mieszkańców gminy Działdowo i dziecko, które w stanie krytycznym helikopter medyczny przetransportował do szpitala w Olsztynie. 

  Samochody zabezpieczono na parkingu strzeżonym do dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych.

  policja wypadek zima 2

  Godz. 14.45

  W miejscowości Półwieś w pow. iławskim kierująca hyundaiem nie dostosowała prędkości jazdy do warunków ruchu na zaśnieżonej jezdni, straciła panowanie nad autem, zjechała na prawe pobocze drogi, a następnie najechała na drzewo. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu doznała niegroźnych obrażeń ciała.

  Godz. 16.25

  W Gwiździnach – pow. nowomiejski – kierujący osobowym renaultem laguną nie dostosował się do znaku”STOP” i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Prawidłowo jadąca volkswagenem passatem kobieta musiała gwałtownie zahamować i w konsekwencji zjechała na pobocze i uderzyła w znak drogowy. W zdarzeniu obrażeń ciała doznał 3-letni syn kierującej passatem, który trafił do olsztyńskiego szpitala.

  W tym szczególnym okresie, zwłaszcza podczas panujących na drogach niesprzyjających warunków atmosferycznych, policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Nie kierowców a drogowców. Drogi zaśnieżone, ani piaskiem, ani solą nie posypane to co się dziwić.

  wpDiscuz