Olsztyn najlepiej oświetlonym miastem

  13
  Fot. www.olsztyn.eu.

  www.rabatol.pl  Stolica Warmii i Mazur uzyskała tytuł „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2015 roku” w XVII edycji konkursu o tej samej nazwie. Został on zorganizowany przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego i Agencję Soma przy współpracy z „Gazetą Samorządu i Administracji”.

  Tytuł najlepiej oświetlonej gminy oraz miasta przyznano za oświetlenie ulic zrealizowane przez Olsztyn w ramach projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego” oraz oświetlenie wykonane przy projekcie „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym”.

  Komisja konkursowa podkreśliła wysoką jakość zrealizowanych inwestycji oświetleniowych, ich duży zasięg oraz zastosowanie automatyki, która dodatkowo ogranicza zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu niezbędnych parametrów oświetleniowych i komfortu widzenia – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

  W docenionych przez jury projektach zastosowano m.in. zintegrowany system oświetlenia i sterowania ruchem uzależniający wielkość natężenia oświetlenia od strumienia użytkowników drogi, a na wybranych odcinkach system nadążny obniżający dodatkowo strumienie świetlne opraw przy całkowitym braku użytkowników drogi.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  krzroy

  Grzym nie spoczywa w kreowaniu swojej wielkości! Rzeczywistość jest taka, że ulice są ciemne i ponure, na oświetlenie przejść dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa szkoda pieniędzy. Wymieniony przez autora system sterowania ruchem nie działa. Jedyny „jasny punkt” to może oświetlenie ścieżki spacerowej nad jez. Długim i może Krzywym. Reszta to dno i garść mułu. Ciekawe ile nas kosztował ten „tytuł”

  Oświetlonym kamerami 😀

  anty

  Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, najlepiej oświetlony pod względem właśnie wykorzystania i zaoszczędzenia energii świetlnej, a nie najbardziej oświetlone miasto ! , , !!!

  Gdzie???????????????

  Żeby dojść na Złotą musisz kupić sobie prywatną latarkę ! Na pocztówkach może to ładnie wyglada ale tam gdzie naprawde , nawet skromne oswietlenie by sie przydało to kasy nie ma. ps. kto nocą sapceruje nad jeziorem ?

  sukces.

  CHYBA NA ZACISZU NIE BYLI… najbardziej niebezpiecznie nieoświetlona dzielnica miasta, gdzie budują się kolejne bloki i mieszka masa ludzi. 🙁

  No tak bo tylu świateł, zwłaszcza zielonych i czerwonych to u nas od cholery

  Oświetlonym to znaczy okamerowanym hehe

  Kris

  Paranoja , w reklamach mówią by wyciągać ładowarki z gniazdek bo dioda która jest mini też prąd ciągnie a elektryczności jest tylko na kilkadziesiąt lat a tu się wyprzedzają kto najbardziej oświetlony … To mądre państwo jest ???!!!

  Anon-kun

  >elektryczności jest tylko na kilkadziesiąt lat
  co ja kurwa czytam

  wpDiscuz