Stanisław Gorczyca będzie sprawował funkcję sekretarza miasta Olsztyna. Zastąpi na tym miejscu Mirosława Pampucha.

Ratusz ogłosił nabór na to stanowisko po ostatnich wyborach parlamentarnych. Mandat poselski zdobył ówczesny sekretarz miasta i były starosta olsztyński, Mirosław Pampuch.

Urząd Miasta Olsztyna rozstrzygnął już konkurs na następcę Pampucha – zostanie nim były poseł i senator Platformy Obywatelskiej, Stanisław Gorczyca. – Kandydat spełnił wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze oraz wykazał się bardzo dobrą znajomością zagadnień niezbędnych do pełnienia funkcji Sekretarza Miasta – argumentują swój wybór ratuszowe władze.

Fot. Facebook/senatorgorczyca.
Fot. Facebook/senatorgorczyca.

Stanisław Gorczyca urodził się w 1958 roku w miejscowości Miłomłyn. Jest absolwentem Wydziału Rolnego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W latach 90. sprawował funkcję wójta gminy Miłomłyn, a później także burmistrza miasta i gminy.

Jego kariera sejmowa rozpoczęła się w 2001 roku, gdy w okręgu elbląskim zdobył mandat poselski z ramienia Platformy Obywatelskiej. Po zakończeniu kadencji z sukcesem ubiegał się o reelekcję. Dwukrotnie został również wybrany senatorem, również z okręgu elbląskiego.

Pracę w Urzędzie Miasta nowy sekretarz rozpocznie w poniedziałek (11.01).