Od 11 stycznia tego roku realizowane przez przewoźnika połączenia na trasie Olsztyn-Warszawa zostają zawieszone.

Potwierdziły się pogłoski o likwidacji kursów taniego przewoźnika ze stolicy Warmii i Mazur. Pasażerowie z Olsztyna, którzy od kilku lat korzystali z usług Polskiego Busa, aby dostać się do Warszawy, już za kilka dni będą musieli znaleźć dla siebie transport zastępczy.

O likwidacji kursów linii P11 (Warszawa-Olsztyn-Warszawa) klienci dowiedzieli się dopiero gdy zapytali o nie na fanpage’u Polskiego Busa. Otrzymali krótką odpowiedź: Od dnia 11.01.2016 r. podana linia zostaje zawieszona. Przewoźnik nie podał jednak powodów swojej decyzji.

Jak można było przewidzieć, likwidacja tanich połączeń autokarowych ze stolicą nie przypadła do gustu korzystającym z nich pasażerom. – To dlaczego oficjalnie na Waszej stronie www tego nie opublikujecie? Wcześniej pytałem się parokrotnie o linię P11 i chowaliście głowę w piasek. Czy jest jakaś szansa, że wrócicie?pisze na Facebooku Polskiego Busa jeden z internautów, a inna komentująca dodaje: – Doskonale wiecie jak zrazić do siebie klientów likwidując linie Olsztyn-Warszawa. 

Zarzuty internautów doczekały się lakonicznej odpowiedzi ze strony przewoźnika: – Może uda nam się przywrócić podaną linię po okresie zimowym. Niestety na chwilę obecną nie możemy nic obiecać w tej kwestii. Prosimy być dobrej myśli.