Wtorkowa (5.01) konferencja olsztyńskiego sztabu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym zapowiedziała zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę, 10 stycznia, zagra ona po raz 24. 

W tym roku Wielka Orkiestra ponownie zbiera fundusze na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewniania godnej opieki medycznej seniorów. Tylko w czasie poprzedniego finału w naszym mieście zebrano ponad 241 tys. złotych. W tym roku na ulicach Olsztyna spotkamy aż 410 wolontariuszy.

– Każdy będzie mieć na sobie czerwoną koszulkę – przypomina Bogusława Trepanowska z olsztyńskiego sztabu. – Oczywiście nieodłącznym atrybutem jest puszka z banderolą i identyfikator ze zdjęciem osoby zbierającej pieniądze. Należy pamiętać o tym, że wolontariusze nie będą pukać do mieszkań. Będzie można ich spotkać przede wszystkim na olsztyńskich ulicach.

Skutki orkiestrowych zbiórek odczuli także lekarze i przede wszystkim pacjenci placówek medycznych z Olsztyna – do szpitala dziecięcego od początku organizowania finałów WOŚP-u trafił sprzęt medyczny o wartości ok. 8,5 mln zł, a szpital miejski od 2013 roku otrzymał wyposażenie medyczne za około 800 tys. zł.

W tym roku do Orkiestry tradycyjnie przyłącza się Olsztyn. Atrakcji nie zabranie, a będzie w czym wybierać – koncerty, wystawy, kiermasze, pokazy taneczne i wiele innych. Pełny program imprez i wydarzeń organizowanych w Olsztynie w ramach tegorocznego finału WOŚP-u znajdziesz TUTAJ.