Pochodząca z naszego miasta tancerka ma szansę wystąpić w Brazylii w czasie najsłynniejszej imprezy karnawałowej świata. Możesz pomóc jej spełnić to marzenie.

Katarzyna Stocka jest rodowitą olsztynianką – kocha taniec, sama jest również instruktorką. W listopadzie ubiegłego roku pani Kasia została zauważona w czasie pobytu w Brazylii, gdzie szkoliła swoje umiejętności. Najwyraźniej samba w jej wykonaniu przypadła do gustu Latynosom, ponieważ zaproponowano jej rolę głównej tancerki szkoły Alegria da Zona Sul w czasie karnawału w Rio de Janeiro.

Bycie Rainha de Bateria, czyli solistką, która otwiera korowód, to ogromne wyróżnienie. – Takie miejsca zajmują wyłącznie Brazylijki i do tego znane aktorki, modelki itp. – podkreśla pani Kasia, która ma szansę zostać pierwszą Polką w tej roli.

Fot. Facebook/kasha.stocka.
Fot. Facebook/kasha.stocka.

Taki wyjazd wiąże się jednak z kosztami. – To wydatek rzędu 60 tys. zł, ponieważ trzeba zakupić strój i opłacić miejsce w szkole – wyjaśnia instruktorka z Olsztyna, która liczy na pomoc w zgromadzeniu części potrzebnej kwoty. W internetowym serwisie wpieram.to trwa zbiórka pieniędzy na wyprawę do Rio (TUTAJ).

Nie tylko tak można pomóc pani Kasi w spełnieniu jej marzenia. W najbliższy piątek (8.01) w Qźni Muzycznych Klimatów na olsztyńskiej starówce olsztynianka zatańczy sambę w karnawałowym stroju z pełną oprawą muzyczną. Tego wieczoru także będzie prowadzona zbiórka pieniędzy – chętni będą mogli wylicytować m.in. lot szybowcem nad Olsztynem. Początek pokazu o godz. 21.

Impreza w Rio rozpocznie się na początku lutego. Termin wylotu pani Kasi do Brazylii to 11 stycznia.

Możecie też śledzić ją na Facebooku TUTAJ.