Pochodząca z naszego miasta tancerka ma szansę wystąpić w Brazylii w czasie najsłynniejszej imprezy karnawałowej świata. Możesz pomóc jej spełnić to marzenie.

Katarzyna Stocka jest rodowitą olsztynianką – kocha taniec, sama jest również instruktorką. W listopadzie ubiegłego roku pani Kasia została zauważona w czasie pobytu w Brazylii, gdzie szkoliła swoje umiejętności. Najwyraźniej samba w jej wykonaniu przypadła do gustu Latynosom, ponieważ zaproponowano jej rolę głównej tancerki szkoły Alegria da Zona Sul w czasie karnawału w Rio de Janeiro.

Bycie Rainha de Bateria, czyli solistką, która otwiera korowód, to ogromne wyróżnienie. – Takie miejsca zajmują wyłącznie Brazylijki i do tego znane aktorki, modelki itp. – podkreśla pani Kasia, która ma szansę zostać pierwszą Polką w tej roli.

Fot. Facebook/kasha.stocka.
Fot. Facebook/kasha.stocka.

Taki wyjazd wiąże się jednak z kosztami. – To wydatek rzędu 60 tys. zł, ponieważ trzeba zakupić strój i opłacić miejsce w szkole – wyjaśnia instruktorka z Olsztyna, która liczy na pomoc w zgromadzeniu części potrzebnej kwoty. W internetowym serwisie wpieram.to trwa zbiórka pieniędzy na wyprawę do Rio (TUTAJ).

Nie tylko tak można pomóc pani Kasi w spełnieniu jej marzenia. W najbliższy piątek (8.01) w Qźni Muzycznych Klimatów na olsztyńskiej starówce olsztynianka zatańczy sambę w karnawałowym stroju z pełną oprawą muzyczną. Tego wieczoru także będzie prowadzona zbiórka pieniędzy – chętni będą mogli wylicytować m.in. lot szybowcem nad Olsztynem. Początek pokazu o godz. 21.

Impreza w Rio rozpocznie się na początku lutego. Termin wylotu pani Kasi do Brazylii to 11 stycznia.

Możecie też śledzić ją na Facebooku TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
edek

bleh ladniejszych juz nie bylo bo ta to wioska straszna

Aleksander

Ludzie rzwiązanie problemu jest bardzo proste. Biletomaty, tam gdzie to możliwe należy schować pod dach. Np. mozna to wstawic do holu Centrum Aplpha. Nikt go tam nie zniszczy nie zamarznie i będzie działal. Tak samo na Placu Bema można go postawic na korytarzu Urzedu powiatoweo itd. itd. a wmiejscu gdzie dawniej satły postawić tablice jasno pokazującą gdzie to urządzenie stoi. Jak patrzę na klejki ludzi marznący na mrozie to ręce opadają. Ludzie z Maisata zacznijcie myśleć.

wpDiscuz