Chwilowe zmiany są spowodowane problemem z szynami – tym razem kłopoty z torowiskiem pojawiły się w pobliżu uniwersyteckiego kampusu.

Pasażerowie muszą liczyć się z tym, że dziś (5.01) przez najbliższe godziny nie dojadą na trasie linii nr 3 do przystanku „Uniwersytet-Prawocheńskiego”. Jak podaje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, w związku z uszkodzeniem szyny tramwajowej w okolicach krańcówki przy ul. Tuwima do czasu usunięcia awarii skrócona zostaje trasa linii nr 3 do przystanku „Uniwersytet–Pływalnia”.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich dniach – tuż po rozpoczęciu nowego roku pękły szyny na al. Sikorskiego (TUTAJ) i ul. Płoskiego (TUTAJ).

**************************

Aktualizacja: tego samego dnia (05.01) tramwaje linii nr 3 powróciły na swoją trasę podstawową do krańca Uniwersytet-Prawocheńskiego.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bożena

Normalka żadne zdziwienie

slovian

Fakt faktem błędem b.poważnym i PAN włodarz bardzo dobrze o tym wie to REDUKCJA LINII AUTOBUSOWYCH POWINNA NASTĄPIĆ CO NAJMNIEJ MIESIĄC BYĆ MOŻE I DŁUŻEJ PO URUCHOMIENIU SZYNOWYCH. A FOSA na starówce od średniowiecza służyła mieszkańcom. Kto pamięta tłumy na starówce.
Urania porażka. Hali nie ma. A może jakiś zakład produkcyjny, montownie sprzętu, przyciągnięcie inwestorów. Cisza i bezsilność. A te zdjęcia z grymasem „Niby kontroli” przy awariach to żenujące.

Bory(S)
Drodzy mieszkancy !!! Nie mozna dluzej czekac – trzeba pogonic tego przyglupa wraz z ta jego swita nieudacznikow i ratowac to miasto!!! Odka przyszedl arbuz miasto stoi w miejscu albo sie cofa – zadnej promocji (oprocz „Olsztyn wolny od futbolu” na Euro 2012 – kurwa mac -cala Polska sie z Nas smiala – trzeba byc skonczonym idiota aby z czyms takim wyskoczyc ), zadnego planu gospodarczego (oprocz wybudowania razem ze szwagrem molocha ktory za kilka lat bedzie straszyl odpadajacym betonem; pytanie do arbuza – jak myslisz baranie ile sklepikow, butikow, firm polozyles ? Za to mamy GW – 1200 zl… Czytaj więcej »
blabla

jeśli tory leżały pod gołym niebem 2 lata bez użytku i niszczały to się nie dziwię, że teraz takie akcje wychodzą ;_;

Agata

Skisłam 😀 naprawdę dzień bez awarii to dzień stracony 😀

Konrad

Szyny były złe, a podwozie też było złe.

Studenciak

Przykładowo w Gdańsku, gdzie sieć tramwajowa jest dużo większa, pęknięcie szyny zdarza się raz, dwa razy w roku. W takiej sytuacji wzdłuż linii tramwajowej na strategicznych odcinkach uruchamiana jest autobusowa komunikacja zastępcza. Można przypuszczać, że torowiska w Olsztynie nie są wykonane prawidłowo skoro co drugi dzień słyszymy o awarii. Do tego pozostawianie pasażerów samych sobie w przypadku wstrzymania ruchu tramwajów, teraz, po zliwkidowaniu dawnych linii autobusowych, jest po prostu przykre.

szasza

Kto to kurwa spawal ?

Justyna

Jedyny środek transportu komunikacji miejskiej po reformach, który „kursuje” co 0.5h na kortowo i to nie dojeżdża. Przejazd z ulicy Żołnierskiej ( na której mieści się akademik) jest tak utrudniony ze nie można tego nazwać ułatwieniem dla mieszkańców !!!! Zlikwidowane zostały wszystkie bezpośrednie autobusy, którymi można było przyzwoicie dojechać na uczelnię

Dorosz
wpDiscuz