Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Nikomu na szczęście nic się nie stało, jednak nie obyło się bez chwilowego wstrzymania ruchu. 

Wczoraj (4.01) około godz. 20.50 osobowy polonez wyjeżdżał z parkingu koło KFC przy skrzyżowaniu Sikorskiego-Pstrowskiego. Kierowca osobówki nie zachował wystarczającej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu tramwajowi. W konsekwencji doszło do kolizji pojazdów.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a kierujący samochodem osobowym został ukarany mandatem oraz punktami karnymi – informuje Krzysztof Bisior z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Kolizja spowodowała jednak chwilowy przestój w ruchu tramwajowym.

To już czwarte zdarzenie drogowe z udziałem olsztyńskiego Tramino. Dwie pierwsze niegroźne stłuczki miały miejsce jeszcze w tamtym roku, tuż po uruchomieniu ruchu tramwajowego w mieście – obie na skrzyżowaniu ul. Berlinga z al. Sikorskiego (czytaj TUTAJ).

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Robert

Mówiłem wojtasowi żeby nie szarżował szerszeniem po mieście 🙁

Tomek

Jaki kraj taki obyczaj…

Piotr

Trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć tramwaju wyjeżdżając z kfc

slovian

Bardzo mądra opinia to zlanie kolorystyczne autobusów i szynowych może być złudne…

ArPi

poldka się wyklepie 😀 pan przyjechał z Ostródy lub powiatu ostródzkiego i przywalił. co zrobić? 😛 ale powiem szczerze.. mimo że jeździłem po wielu miastach Polski i Europy gdzie ruch aut łączy się lub krzyżuje z torami tramwajowymi to w Olsztynie mam problem. bo to durne PRZYZWYCZAJENIE. jakoś w chociażby Elblągu nie ma tylu dzwonów z tramwajami. A Olsztyniacy nie są nauczeni. najlepiej mają ci co teraz prawko robią. O ile sami instruktorzy wiedzą jak się poruszać teraz po tym mieście 😉

Janusz Pawlacz

Tramwaj stoi, polonez stoi, policja stoi i mi stoi.

Sokół

W sumie nie żałuje : i tak miałem iść do kefca, a w ten sposób tramwaj zatrzymał się prawie pod drzwiami.

Pawel

Bo jeżdżą jak pizdy to nic dziwnego że stłuczki sa

Komo

Te tramwaje łatwo pomylić z autobusem co jest minusem, zwłaszcza wieczorem. Takich zdarzeń będzie duuuuużo więcej i zapewne pomysłodawcy mają tego świadomość.

Agata

Taka maszyna … [*]

wpDiscuz