Zakupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pojazdy wyjechały na ulice naszego miasta w pierwszy poniedziałek nowego roku, 4 stycznia. 

W minionym roku MPK Olsztyn ogłosiło przetarg dotyczący dostawy 12 fabrycznie nowych autobusów miejskich: 6 pojazdów standard (maxi) i 6 przegubowych (mega), wyposażonych m.in. w ekrany wyświetlające informację pasażerską oraz klimatyzację.

Wykonawcą została firma Solaris, która była również odpowiedzialna za produkcję olsztyńskich tramwajów. Nowoczesne pojazdy dojechały na Warmię pod koniec grudnia.

Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.
Fot. Facebook/MPKwOlsztynie.

Nowiuteńkie i pachnące lakierem Solarisy Urbino w naszej bazie – czytamy na Facebooku MPK Olsztyn. – Jeszcze przed Sylwestrem dojechały wszystkie zamówione, 12 sztuk – po sześć przegubowych i „krótkich”.

Niskopodłogowe autobusy zostały już zarejestrowane i w poniedziałek włączone je do obsługi olsztyńskich linii.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ODDAJCIE 36 NA TRACK
Szkoda tylko, że nie jeżdżą na Zieloną Górkę. Nie dość, ze zabrali nam 36, autobus, którym można było się wyrwać z tego osiedla w miarę szybko do centrum i na uczelnie, to jeszcze puszczają na tą trasę jakieś zapyziałe, zardzewiałe autobusy. Teraz mamy 116, które do centrum jedzie dwa razy dużej niż 36, bo jedzie trasą, na której cały czas jest gdzies korek, ja się pytam gdzie są tu ułatwienia? Osiedle się rozrasta, dobudowali teraz nowy blok, a nam zabrali autobus? Teraz tak naprawdę mamy 1 autobus, za to 36 jeździ na jagiellonską szpital, gdzie co chwile jedzie jakis autobus.… Czytaj więcej »
Arkadiusz

Lepiej by było gdyby częściej jeździły i oddajcie nam „15”

Mateusz

Miło patrzeć, że inwestuje się w Polskie marki, że pieniądz zostaje w kraju. Dobrze również, że kolej zaopatruje się u rodzimych producentów. Polak w końcu zdecydowanie potrafi! Oby i inne gałęzie przemysłu budowały obieg zamknięty w kraju. Od zbrojeń począwszy.

Tomasz

Ciekawe czy będą miały tez ,,chorobę dziecięcą” 😉

:D

Kłamstwo żaden z nowych autobusow nie wyjechal. Pojazdy stoja na bazie mpk i czekaja na oznakowania

Małgosia

To co one wszystkie robią na bazie mpk?

wpDiscuz