Eko Odkrywcy z olsztyńskiej placówki

  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

  Wśród najlepszych tegorocznej edycji konkursu znaleźli się również uczniowie Społecznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego 101 w Olsztynie.

  Konkurs Eko Odkrywcy organizowany jest od trzech lat. Jego celem są przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i wychowawcze oraz organizacje pozarządowe.

  Tegoroczną nowością była możliwość zgłaszania projektów w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, kolejna natomiast obejmowała klasy 4-6 podstawówek, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

  Komisja konkursowa wyłoniła 20 finalistów, a najlepszą dziesiątkę wskazali internauci. Wśród laureatów znaleźli się trzecioklasiści ze Społecznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego 101 w Olsztynie za projekt „Czy wszystkie bakterie są złe? Wcale nie!” – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

  Celem zadania było wskazanie wpływu bakterii na świat i wykazanie korzyści, jakie przynoszą środowisku. Siedemnaścioro uczniów i ich rodziców przygotowało szereg tematycznych bloków. Podczas zajęć można było usłyszeć odpowiedzi na szereg pytań, m.in. czym jest bakteria i czy bakterie umieją gotować. Poza tym dzieci spotykały się z przedstawicielami Sanepidu oraz z lekarzem.

  Dzięki znalezieniu się w dziesiątce najlepszych olsztyńska placówka dostała 3 tys. złotych. Te pieniądze mają zostaną przeznaczone na kupno kompostownika ozdobnych roślin i materiałów niezbędnych do realizacji zajęć kulinarnych, plastycznych oraz na wycieczkę do gospodarstwa, gdzie dzieci samodzielnie będą produkować jogurty i twaróg.

  W tegorocznej edycji konkursu Eko Odkrywcy wzięło udział niemal 120 placówek z całej Polski.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here