fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Policyjny pies z Olsztyna, po 12 latach służby na zasłużonej emeryturze

Strona główna Wiadomości Policyjny pies z Olsztyna, po 12 latach służby na zasłużonej emeryturze
reklama

Na zasłużoną emeryturę odszedł Bert – policyjny owczarek, który służył w olsztyńskiej jednostce policji jako pies patrolowo – tropiący. Bert swoją służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie rozpoczął 12 lat temu i od tamtej pory przyczynił się m.in. do odnalezienia i wskazania mężczyzny odpowiedzialnego za zabójstwo.

Na emeryturę odszedł Bert – policyjny owczarek, którego specjalizacją była służba o charakterze patrolowo – tropiącym. Bert pierwsze kroki w Policji stawiał 12 lat temu i pełnił służbę zarówno na terenie Olsztyna jak i powiatu olsztyńskiego. Wspólnie ze swoim przewodnikiem asp. Januszem Kurowskim pełnił służbę w Wydziale Interwencyjnym i Sztabu Policji KMP w Olsztynie. Wielokrotnie alarmowo wzywani byli do interwenci, zabezpieczeń imprez masowych czy meczy piłkarskich. Bert uczestniczył w większości działań poszukiwawczych, a za jeden z wielu jego zawodowych sukcesów można wskazać przyczynienie się do ustalenia i zatrzymania sprawcy brutalnego ataku i zabójstwa starszej kobiety w 2016 roku w Olsztynie.

reklama

Bert wielokrotnie brał udział w spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu, w trakcie których pod bacznym okiem swoje przewodnika asp. Janusza Kurowskiego, chwalił się swoimi umiejętnościami. Widowiska z udziałem Berta zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, a gromkie brawa były potwierdzeniem tego, że to co robią jest dobre i społecznie pożyteczne.

Po 12 latach służby nadszedł czas na spokojną emeryturę. Bert jest szczęściarzem, ponieważ po latach wspólnie spędzonych z asp. Januszem Kurowskim w służbie w dalszym ciągu będzie mógł się z nim widywać. Odejście na psią emeryturę nie oznacza rozstania – Bert na stałe zamieszkał w domu swojego przewodnika, gdzie od dawna miał swoje miejsce.

Jak podkreśla asp. Janusz Kurowski była to jedyna i słuszna decyzja, aby zapewnić swojemu partnerowi służbowemu opiekę do końca jego życia.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma