fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

To nie brat, to zwykły złodziej. Okradł własną siostrę

Strona główna Wiadomości To nie brat, to zwykły złodziej. Okradł własną siostrę
reklama

Trudno sobie wyobrazić, że sprawcą włamania do domu może być najbliższy członek rodziny. Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zatrzymali mężczyznę, który okradł swoją siostrę. Sprawca brał wszystko, co wpadło mu w ręce, po czym odjechał samochodem należącym do pokrzywdzonej. Policjanci przedstawili 46-latkowi 4 zarzuty. Za przestępstwa, które popełnił może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty o wartości blisko 20.000 złotych zostały odzyskane.

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach pracowali nad ustaleniem sprawcy włamania do jednego z domów jednorodzinnych. Z domu poszkodowanej zniknęły m.in. karta bankomatowa, sprzęt elektroniczny, telefony, zegarki o łącznej wartości blisko 20.000 złotych. Okazało się, że z półki zniknęły również kluczyki od samochodu osobowego, którym z garażu z miejsca przestępstwa odjechał sprawca włamania.

reklama

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, policjanci ustalili, chociaż nie do końca chcieli w to uwierzyć, że sprawcą włamania i kradzieży sprzętu RTV oraz samochodu może być brat poszkodowanej. Policjanci szybko wpadli na trop podejrzanego o kradzież z włamaniem mężczyzny. 46-latek od razu przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wskazał też policjantom miejsce pozostawienia samochodu. W pojeździe znajdowały się wszystkie skradzione rzeczy.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach ustalili, że skradzione przedmioty miały trafić do dalszej sprzedaży. Policjanci ustalili również, że podejrzany skradzionym siostrze autem planował wyjazd za zachodnią granicę. Na szczęście w samą porę został namierzony i zatrzymany. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie łącznie 4 zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem, kierowania pojazdem mimo orzeczonego sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma