fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Najuczciwszy kierowca w Olsztynie. Starsza pani zostawiła w autobusie torbę wypchaną pieniędzmi

Strona główna Wiadomości Najuczciwszy kierowca w Olsztynie. Starsza pani zostawiła w autobusie torbę wypchaną pieniędzmi
reklama

Kierowca olsztyńskiego autobusu linii 116 podczas sprawdzania pojazdu na pętli, znalazł damską torebkę. W środku była w niej znaczna ilość gotówki w różnych walutach. Uczciwy pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji znalezioną torebkę przekazał dyżurnemu ruchu, a ten powiadomił policjantów. Już następnego dnia torebka z pieniędzmi trafiła do prawowitego właściciela.

W czasach, gdy gonitwa za pieniędzmi jest dla wielu głównym czynnikiem motywującym do działania, umiejętność rezygnacji z łatwego zysku i powiązana z tym zwykła uczciwość, są cechami, które zasługują na wyróżnienie.

reklama

Taką właśnie uczciwą postawą wykazał się kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Olsztynie, który w swoim autobusie znalazł torebkę z pieniędzmi. Nie zastanawiał się wiele i przekazał ją dyspozytorowi ruchu, a ten powiadomił policjantów. W torebce znajdowało się 25 tys. zł. Dzięki temu, że w środku oprócz pieniędzy był również telefon komórkowy i dokument, policjanci szybko ustalili właścicielkę zguby.

Funkcjonariusze dotarli i powiadomili 75-letnią mieszkankę Olsztyna o fakcie znalezienia jej torebki. Okoliczności jej pozostawienia zostały dokładnie wyjaśnione. Dzięki uczciwej postawie kierowcy, pieniądze trafiły do właścicielki.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

8 KOMENTARZE

  1. A i zapomniałem dodać, że tytuł jest debilny… Najuczciwszy kierowca w Olsztynie… Czyli inni są mniej uczciwi? Ewidentnie ktoś, kto to pisze, myśli mało…

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma