fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Do końca maja wydłużono czas na napisanie uzasadnienia wyroku ws. Małkowskiego

Strona główna Polecane artykuły Do końca maja wydłużono czas na napisanie uzasadnienia wyroku ws. Małkowskiego
reklama

Prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego wyraził zgodę na przedłużenie do końca maja czasu potrzebnego sędziemu do napisania uzasadnienia wyroku ws. uniewinnienia byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki.

„Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie przychylił się do wniosku sędziego o wydłużenie terminu na sporządzenia pisemnego uzasadnienia wyroku do końca maja. Powodem jest zawiłość i obszerność tej sprawy” – poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

reklama

Sędzia, który wydał wyrok uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutów gwałtu na ciężarnej urzędniczce nie zdążył napisać uzasadnienia wyroku w zakreślonym do tego terminie tj. do końca marca. W ubiegły piątek formalnie złożył wniosek o przedłużenie czasu na pisemne uzasadnienie.

O sporządzenie pisemnego wyroku wnioskowała m.in. prokuratura, która nie kryła, że zamierza apelować od uniewinnienia Małkowskiego.

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie, a uniewinniony w Olsztynie – sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”.

Małkowski po wyjściu z sądu nie skomentował wyroku, kilka dni później na zamkniętej konferencji prasowej przypomniał, że zawsze powtarzał, że jest niewinny.

W czasie procesu Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest olsztyńskim radnym.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma