fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

X Festiwal Modelarski w Olsztynie z Memoriałem

Strona główna Wiadomości X Festiwal Modelarski w Olsztynie z Memoriałem
reklama

Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy „Warmia” zaprasza na tegoroczny – X Olsztyński Festiwal Kultury Modelarskiej pod roboczą nazwą „Wielka Ekshibicja” (dla niedomyślnych ang. exhibition –wystawa). Festiwal odbędzie się w dniach 30-31.03.2019 r.

Organizatorzy głęboko wierzą, że modelarstwo jest częścią kultury – opartą na wiedzy historycznej, technicznej, na talentach rzemieślniczych i artystycznych oraz na kulturze spędzania czasu i wspólnego biesiadowania.– Zrobimy wszystko, by udowodnić te tezy urzędnikom, powtarzającym, że modelarstwo kulturą nie jest i na wsparcie nie zasługuje – mówią organizatorzy.

reklama

Jedną z bardzo ważnych części tego Festiwalu będzie zapoczątkowanie Memoriału plut. pil. Lecha Dunajewskiego. Lech Dunajewski był niezwykłą postacią związaną z Olsztynem.
Podczas wojny pilot myśliwski i bombowy RAF, później zdecydował się na powrót do kraju, w Olsztynie tworzył Aeroklub Warmińsko-Mazurski. Jego losy zasługują na książkę lub film.
– Jako Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy chcemy, aby z jego nazwiskiem i historią kojarzyła się także prestiżowa nagroda modelarska – opowiadają członkowie Stowarzyszenia.

Memoriał plut. pil. Lecha Dunajewskiego jest częścią X Olsztyńskiego Festiwalu Kultury Modelarskiej – rozegrany zostanie jako kategoria specjalna.
Udział w konkursie, wstęp na Festiwal są całkowicie bezpłatne.
Więcej informacji na stronie www.modelarze.olsztyn.pl, na profilu facebookowym Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy „Warmia” .

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma