fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Uniewinnienie Małkowskiego bez uzasadnienia – sędzia prosi o czas

Strona główna Polecane artykuły Uniewinnienie Małkowskiego bez uzasadnienia - sędzia prosi o czas
reklama

Sędzia, który wydał wyrok uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutów gwałtu na ciężarnej urzędniczce nie zdążył napisać uzasadnienia wyroku w zakreślonym do tego terminie. W piątek złożył wniosek o przedłużenie czasu na pisemne uzasadnienie.

Sędzia, który w ostatnich dniach grudnia wydał wyrok oczyszczający byłego prezydent Olsztyna Czesława Małkowskiego z zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki miał napisać uzasadnienie wyroku do końca marca. „Z uwagi na obszerny charakter sprawy i jej wielowątkowość sędzia złożył dziś wniosek o wydłużenie terminu na sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku do końca maja” – poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

reklama

Wniosek sędziego rozpozna prezes olsztyńskiego sądu rejonowego – stanie się to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

O sporządzenie pisemnego wyroku wnioskowała m.in. prokuratura, która nie kryła, że zamierza apelować od uniewinnienia Małkowskiego.

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie, a uniewinniony w Olsztynie – sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”.

Małkowski po wyjściu z sądu nie skomentował wyroku, kilka dni później na zamkniętej konferencji prasowej przypomniał, że zawsze powtarzał, że jest niewinny.

 

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma