fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Monika Falej liderką Wiosny do PE z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego

Strona główna Wiadomości Monika Falej liderką Wiosny do PE z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego
reklama

Prawniczka, działaczka społeczna Monika Falej z Olsztyna – jest „jedynką” na liście Wiosny do PE z okręgu obejmującego województwa warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Na drugim miejscu jest rolnik Sławomir Gromadzki, który odpowiada za przygotowanie programu rolnego Wiosny.

Lider ugrupowania Robert Biedroń podziękował na czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie „za ogromne wsparcie i energię”.

reklama

„Mamy świetne sondaże, bardzo dobrze idzie nam zbieranie podpisów. Polska polityka potrzebuje regeneracji, nowej siły i energii. Tylko Wiosna jest dziś gwarantem, że możemy odsunąć PiS od władzy. Mamy odważny program i postulaty. Chcemy mieć w końcu drużynę parlamentarzystów i parlamentarzystek, którzy nie jadą do Brukseli na wczasy, nie jadą wypoczywać, nie jadą w nagrodę od prezesa czy przewodniczącego partii ale jadą ciężko pracować” – oświadczył Biedroń.

Jak dodał, Olsztyn jest dla niego ważnym miastem, bo tu studiował nauki polityczne. „Czuję się tu jak w domu” – zapewnił.

Przedstawiając Monikę Falej, lider Wiosny przypomniał, że była ona kandydatką na prezydentkę Olsztyna. Dodał, że będzie się też ponownie ubiegała o ten urząd. „To kobieta od zmiany, która zadba, by region się równomiernie rozwijał” – podkreślił Biedroń.

Falej jest prawniczką i działaczką organizacji pozarządowych w Olsztynie. „Zadbamy o to, by UE nie przeszkadzała w działalności organizacji pozarządowych, jak się teraz zdarza” – powiedziała kandydatka do PE.

Drugi na liście Wiosny Sławomir Gromadzki, który przygotowuje program rolny Wiosny, podkreślił, że pakiet składa się z 10 rozwiązań, ale – jak dodał – ma pozwolenie na ujawnienie dwóch głównych założeń. „Chcemy zaproponować, by produkcja zielonej energii, zwłaszcza z energii słonecznej, była zaliczona jako produkcja rolna. Drugi pomysł to cyfryzacja procesu kontroli i zarządzania w rolnictwie. Chodzi o to, by każdy rolnik miał swój profil prowadzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i by były tam wszelkie decyzje administracyjne związane z danym gospodarstwem i decyzje rolnika” – powiedział Gromadzki.

Katarzyna Dzik z Iławy, matka czwórki dzieci, żeglarka, zajmuje 3. miejsce na liście Wiosny; na czwartej pozycji znalazł się Paweł Krutul z Białegostoku, który jest koordynatorem Wiosny na Podlasiu; piąte miejsce otrzymała Małgorzata Olkowska, managerka, szósta pozycję zajmuje działacz społeczny z Iławy Piotr Ambroziak. Siódmą pozycję ma pochodząca z Warmii działaczka Kongresu Kobiet Agnieszka Falkowska, ósme miejsce zajmuje lekarz z Bielska Podlaskiego Tomasz Lewczuk. Przedostatnie miejsce przypadło zaangażowanej w walkę o zwierzęta Elżbiecie Murawko z Suwałk.

Listę „Wiosny” w okręgu nr 3 zamyka Sława Tarasiewicz z Gołdapi, która prowadzi znane w regionie gospodarstwo agroturystyczne „Trzy świerki”. Tarasiewcz od lat produkuje ekologiczną żywność i wygrywa ogólnopolskie konkursy kulinarne.

„Na naszej liście nie ma spadochroniarzy, są mieszkańcy z tego okręgu, ludzie, którzy znają oba regiony” – podkreśliła Falej.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma