fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Prezes MPK Mieczysław Królak został zwolniony po 28 latach

Strona główna Wiadomości Prezes MPK Mieczysław Królak został zwolniony po 28 latach
reklama

Dziś (28.03) olsztyńskie media obiegła sensacyjna wiadomość. Po 28 latach „główny kierowca” MPK pożegnał się ze stanowiskiem. 

Prezydent Grzymowicz 26 marca wydał lakoniczne zarządzenie: – W sprawie zgłoszenia do objęcia stanowiska prezesa zarządu spółki handlowej z wyłącznym udziałem Gminy Olsztyn (…) Wyznacza się Pana Jerzego Romana – dyrektora Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na kandydata do objęcia stanowiska Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Olsztynie.
Oznacza to, że odwołano obecnego prezesa Mieczysława Królaka, a na jego miejsce powołano Jerzego Romana.

reklama

Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK Olsztyn nie zdradza wiele więcej – Decyzja Rady Nadzorczej wynikała z braku zaufania do prezesa.

W tle jednak pojawiają się jednak nieprawidłowości. Jak powiedziała dla Radia Olsztyn rzeczniczka Urzędu Miasta: – Otrzymaliśmy informację, że w MPK były nieprawidłowości. Rada Nadzorcza przeprowadziła kontrolę, po jej zakończeniu stwierdziła, że straciła zaufanie do pana prezes i odwołała go. Miało do nich dojść 3 lata temu.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma