fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Fototapety i obrazy w sypialni

Strona główna Artykuł sponsorowany Fototapety i obrazy w sypialni
reklama

Sypialnia to pomieszczenie, w którym nie chcemy dekoracji przeszkadzających w normalnym, codziennym użytkowaniu. W takich przypadkach dekorujemy ściany – wieszamy obrazy lub naklejamy fototapety.

Myśląc o sypialni i przyszłym wykończeniu nie zawsze przychodzą nam na myśl jasne odcienie farb i dużo bieli. Znaczna część właścicieli domów i mieszkań rozważa wykończenie sypialni w ciemnych barwach. Wybierają czerń w całym pomieszczeniu z miejscem na pojedyncze dekoracje, które czynią pewien kontrast. Trzeba jednak posiadać doskonałe wyczucie gustu i pomysły, aby zaprojektować podobne wnętrze z wyczuciem. Jakie dobrać fototapety i obrazy, żeby odpowiednio wyeksponować charakter wnętrza?

reklama

Jakie dekoracje do ciemnych sypialni – Fototapety i obrazy

Spoglądając na zaprojektowaną w ciemnych barwach sypialnie możemy początkowo stwierdzić, że dopasowanie dekoracji do takiego wnętrza będzie trudne. Przecież każdy element nieco wyróżniający się od ciemnych tonów będzie rzucał się w oczy. Ryzykujemy zaburzeniem wizualizacji. Jak więc dobrać idealne fototapety i obrazy, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić tego rodzaju sypialnie? Jakie wybrać wzory? Warto pamiętać, że galerie zdjęc do wydruku na fototapetę są ułożone nie tylko tematycznie, ale również w galeri kolorystyczne (https://fototapety.art/).

Czerń z elementami złotych ozdób – Często decydując się na ciemne ściany w sypialni chcemy utrzymać w tej kolorystyce także fototapetę. Jednocześnie chcielibyśmy, aby w pewien sposób przyczyniła się ona do poprawy ogólnej wizualizacji. Otrzymamy ten efekt decydując się na wzór złożony z przeważającej czerni. Może być to chociażby pokazana na zdjęciu, zmysłowa, czarna pościel. Natomiast w niej na tym samym wzorze pojawiłyby się złote elementy. Kilka z pomysłów, które można zastosować to monety, proch lub różnego rodzaju naczynia jak wazy, puchary i podobne. Tego rodzaju dodatki nad łóżkiem z wyczuciem uzupełnią jednolity, czarny kolor czyniąc pomieszczenie wyjątkowym.

Abstrakcyjne elementy w 3D – Ciekawą decyzją mogą okazać się wyjątkowe, abstrakcyjne wzory i elementy zaprojektowane w 3D. Chociażby białe kropki na czarnym tle, które układają się w przykuwający tunel mogą uatrakcyjnić ciemne pomieszczenie nadając mu charakteru na nowo. Podobne wrażenie mogą wzbudzić jasne kwadraty 3D na ciemnym tle lub inne kształty poruszające się w pyle przypominającym kosmos. Możliwości są nieograniczone, a dzięki tego rodzaju dekoracji znacznie zwiększymy wrażenie, jakie robią ciemne ściany i inne elementy sypialni.

Obrazy dla kontrastu w ciemnej sypialni – Osoba, która dekoruje swoją sypialnie projektując czarne lub ciemne ściany i inne elementy z pewnością chciałaby, aby wchodziło się do niej jak do innego świata. Jednocześnie chce uniknąć wrażenia nudności i braku zaskoczenia. To dlatego potrzeba choć jednego elementu, który przykuwa uwagę i prowokuje pytania. Idealnym rozwiązaniem okaże się biały obraz z elementami sztuki nowoczesnej.

Wybór obrazu do ciemnej sypialni może sprawiać kłopot ze względu na niewiedzę dotyczącą kolorów. Największe szanse na sukces we wspomnianych warunkach mają obrazy na białym tle, na których przebijają się czerwone, złote lub pomarańczowe elementy. Zadbajmy, aby razem z innymi częściami nasza wizja generowała dobrą energię i sprzyjała pożądanemu klimatowi w sypialni (galeria obrazów – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/).

Teraz nawet wybierając inną i niecodzienną drogę wykończenia pokoju do spania sprawisz, by robił niesamowite wrażenie

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma