fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Olsztyńska firma stworzyła genialną reklamę. Spotkał ją za to hejt w internecie

Strona główna Wiadomości Olsztyńska firma stworzyła genialną reklamę. Spotkał ją za to hejt w internecie
reklama

Kim jest typowy Janusz? Jest to krytyczne określenie osoby skupiającej na sobie stereotypowe negatywne cechy Polaków. Jest ubrany najczęściej w biały podkoszulek (najczęściej na ramiączkach) oraz nosi białe skarpety i sandały. Ma duży brzuch i trzyma reklamówkę z dyskontu. Ulubionymi rozrywkami Janusza jest picie piwa i oglądanie telewizji. Często Janusz przedstawiany jest z głową małpy.

Taką formą internetowego bohatera postanowiła się zabawić olsztyńska firma. Stworzyli serie zdjęć układającą się w historię klienta Janusza szukającego fotelika do swojego Passata.

reklama

Strefa Fotelików to olsztyński sklep z fotelikami samochodowymi. Na swoim fanpage’u opublikowali wpis, który rozszedł się wirusowo na Facebooku. Od 21 marca post ma ponad 5 tys. lajków, 2 tysiące udostępnień oraz 1000 komentarzy. Napisały o niej wszystkie branżowe portale zajmujące się marketingiem.

Pełną historie o Januszu znajdziecie w naszym artykule: Olsztyńska firma podbiła internet genialną reklamą. Zobacz balladę o typowym Januszu i Halynie

Jak to bywa jednak w polskim internecie sukcesowi towarzyszy zawsze fala hejtu. Nie warto jednak cytować tu najgorszych wypowiedzi. Interesujące jest podejście krytykowanej firmy. W swoim stylu podeszli do tego zjawiska z dużym dystansem i opublikowali oświadczenie.

-(…) Ludzie więcej LUZU i dystansu do życia 😎🤪 Uśmiechów i życzliwości do drugiego człowieka a świat będzie lepszy 😊💪

Po prostu można zrobić coś tak od czapy. Dlatego nie wszyscy to rozumieją bo tu nie ma żadnych ram, konspektów o których czytacie w książkach od marketingu i reklamy 😂😂

i może dlatego nam to wyszło 🤔🤔🤷‍♂️🤷‍♂️ bo zrobiliśmy coś po za schematami, których wy się trzymacie. (…)

Wam jak się podoba taka niestandardowa forma promocji?

 

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma