fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Olsztyn w gronie inteligentnych miast

Strona główna Wiadomości Olsztyn w gronie inteligentnych miast
reklama

Olsztyn jest smart – tak uznała kapituła konkursu Smart City. To oznacza, że nasze miasto sprawnie korzysta z nowoczesnych technologii, które służą poprawie jakości życia mieszkańców i turystów.

Konkurs Smart City promuje osoby i przedsięwzięcia, które na dużą skalę rozpowszechniają rozwiązania, służące budowie inteligentnych miast w Polsce. Wyróżnienia trafiają zarówno do przedstawicieli biznesu, jak i administracji lokalnej. Kapituła nagradza te projekty, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania i strategie zarządzania, a także przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

reklama

Nasze miasto zwyciężyło w kategorii miast od 100 do 500 tysięcy mieszkańców.

– Bycie „smart city” nie dzieje się od razu – mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podczas Smart City Forum w Warszawie – To jest proces, który trwa latami, ale jego efekty odkładają się w wizerunkową całość, budując obraz miasta nowoczesnego i przyjaznego mieszkańcom oraz środowisku. W uzasadnieniu werdyktu wskazano nasze inwestycje drogowe oraz związane z przestrzenią publiczną, inteligentne oświetlenie, system inteligentnego zarządzania ruchem (ITS), system monitoringu miejskiego i zintegrowany teleinformatyczny system wspomagania służb oraz aplikację „Bezpieczny Olsztyn”. Na tę ocenę wpłynęło także wprowadzenie systemu roweru miejskiego najwyższej generacji, wyposażonej w moduł GPS.

Tegoroczna edycja to okazja do rozmów m.in. o efektywnym wytwarzaniu i wykorzystywaniu energii, rozwiązaniach skierowanych do mieszkańców czy uniwersalnych systemach płatności. W panelu poświęconym ostatniemu z zagadnień prelegentem był prezydent Olsztyna.

Smart City Forum to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To platforma wymiany doświadczeń, tworzona m.in. przez przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących firm, ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania sprawdzające się np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto.

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma