fbpx
5.7 C
Olsztyn
piątek, Kwiecień 19, 2019
reklama

Umowy na informatyzację placówek medycznych

Strona główna Wiadomości Umowy na informatyzację placówek medycznych
reklama

Kilkanaście placówek medycznych z warmińsko-mazurskiego podpisało z urzędem marszałkowskim umowy na dofinansowanie informatyzacji usług, m.in. na tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Dofinansowanie będzie pochodziło w pieniędzy unijnych.

Informatyzacja placówki medycznej, polegająca na utworzeniu elektronicznego obiegu dokumentów, informatyzacji usług dotyczących np. elektronicznej wersji historii chorób pacjentów kosztuje średnio około miliona złotych. Przedstawiciele ośrodków zdrowia i szpitali podkreślają, że to zbyt wysokie koszty, aby takie inwestycje finansowali z własnych funduszy. Dzięki umowom podpisanym w czwartek z urzędem marszałkowskim w Olsztynie 85 proc. kosztów związanych z informatyzacją pokryją środki europejskie.

reklama

Wśród placówek, które wprowadzą e-usługi (w tym możliwość elektronicznej rejestracji do poradni specjalistycznych), jest elbląski Szpital Miejski im. Jana Pawła II. Koszt informatyzacji tego szpitala i zakup niezbędnego sprzętu do wprowadzenia tych usług wyniesie tu 3,3 mln zł. Docelowo w szpitalu tym mają być wystawiane elektroniczne recepty, zlecenia i elektroniczne wersje dokumentujące przebieg leczenia pacjentów.

Umowy na dofinansowanie informatyzacji podpisały m.in. szpitale i przychodnie z Ostródy, Mrągowa, Kętrzyna czy z Rybna.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma