W tym miesiącu szczególnie nie będziemy mogli narzekać na nudę nad największym olsztyńskim akwenem – brzegi jeziora Ukiel będą gościć kilka dużych imprez. Pracownicy ratusza podpowiadają, jak wpłyną one na korzystanie z infrastruktury wypoczynkowej.  

Nawet kilkanaście tysięcy olsztynian i turystów każdego dnia odwiedza obiekty nad Jeziorem Krzywym. Spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach zaglądających do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel będzie jeszcze więcej, przede wszystkim ze względu na organizowane na jego terenie cztery duże, ważne wydarzenia – donosi ratusz. Co czeka nas w sierpniu na plaży miejskiej?

Już w najbliższy weekend rywalizacja żeglarzy – Puchar Polski Jachtów Kabinowych. W połowie miesiąca uczta dla ciała i ducha, czyli najbardziej zielona impreza w Polsce – Olsztyn Green Festival. Tydzień później – między 21 a 23 sierpnia – „Projekt Plaża” telewizji TVN, podczas którego m.in. mnóstwo rekreacji oraz relaksu w kinie letnim. Ukoronowaniem sierpnia będzie ostatni tydzień tego miesiąca. Wówczas do Olsztyna zjadą najlepsi plażowi siatkarze globu, by rywalizować o punkty Pucharu Świata w ostatnim w tym sezonie turnieju najwyższej rangi, czyli Grand Slam.

Imprezy oznaczają jednak kilka istotnych zmian w korzystaniu z atrakcji oferowanych przez Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Od środy (5.08) do poniedziałku (10.08) korzystanie z kąpieliska za hotelem Omega będzie możliwe, ale tylko w ograniczonym zakresie. Natomiast od 11 sierpnia do końca miesiąca zostanie całkowicie wyłączone z użytku. Zmiany będą także w przypadku dwóch innych kąpielisk. Od niedzieli (9.08) do środy (12.08) oraz między 16 a 20 sierpnia korzystanie z dwóch pozostałych kąpielisk położonych bliżej kapitanatu będzie ograniczone. Tymczasem od 13 do 15 sierpnia wstęp na plażę i korzystanie z tych kąpielisk będzie możliwe tylko dla uczestników Olsztyn Green Festiwal, którzy mają wejściówki na tę imprezę. Cały czas działać będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Na miejsce imprez można dostać się pieszo oraz komunikacją miejską – i do tego najbardziej zachęcamy – dodają pracownicy ratusza. Okolice CRS Ukiel są też dostępne dla podróżujących własnym autem. Pieszo najłatwiej dostać się z okolic Dworca Zachodniego. To 10 minut drogi wiodącej tunelem pod ul. Artyleryjską, przez Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, wzdłuż ul. Batyckiej i Jeziornej. Podróżujący z Dworca Głównego najłatwiej dostaną się tam, jadąc autobusem linii nr 7 (relacja: Dajtki lub Łupstych), z którego trzeba wysiąść przy przystanku „Plaża Miejska”. Poza tym z innych części Olsztyna w pobliże CRS Ukiel kursują także autobusy nr 13 i 37 (od ul. Sielskiej) oraz 1, 6, 11, 27 (od ul. Bałtyckiej).