fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

Rodzinna tragedia. Zabił swojego brata bliźniaka

Strona główna Wiadomości Rodzinna tragedia. Zabił swojego brata bliźniaka
reklama

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nidzicy Pawłowi S., który śmiertelnie ugodził nożem swojego brata bliźniaka. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa. Nidzicki sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 35-latka.

reklama

We wtorek (05.02) wieczorem nidziccy policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Nidzicy. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze zastali ratowników medycznych udzielających pomocy mężczyźnie. Pomimo natychmiastowej pomocy nie udało się uratować życia 35-latka. W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy działań, w krótkim czasie został zatrzymany sprawca tego czynu. Po dowiezieniu do komendy sprawdzono jego stan trzeźwości. Zatrzymany miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Zaczęło się od  wymiany zdań między braćmi. Debatowali na tym co oglądać? Paweł chciał oglądać sport, a Piotr film sensacyjny. Zwykła rozmowa zamieniła się w kłótnię. Bracia zaczęli się wyzywać. W końcu jeden z nich poszedł po nóż do kuchni. Potem doszło doszło do tragedii.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów i zeznań świadków wynika, że w trakcie awantury domowej między braćmi, jeden z nich zranił śmiertelnie drugiego nożem. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchiwali świadków. Ciało 35-latka zostało zabezpieczone w prosektorium.

Prokurator wczoraj (07.02) przedstawił mieszkańcowi Nidzicy zarzut zabójstwa. 35-latek złożył obszerne wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia do nidzickiego sądu wpłynął wniosek o zastosowanie środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztu. Dzisiaj nidzicki sąd w trakcie posiedzenia przychylił się do wniosku i zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 35-latka.

Według kodeksu karnego przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu kwalifikowane jako zabójstwo podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez nidzickich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nidzicy.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

1 KOMENTARZ

  1. Polecam autorowi lepiej zagłębić się w treść art.148 k.k. Czyn zabroniony jest usankcjonowany „na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat lub dożywotnio”. Jeśli już powołuje się autor na ustawę, niech robi to dokladnie.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma