fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, Kwiecień 25, 2019
reklama

Wyprzedzanie autobusu na czołówkę. Pirat na ul. Bartąskiej [WIDEO]

Strona główna Wiadomości Wyprzedzanie autobusu na czołówkę. Pirat na ul. Bartąskiej
reklama

Ktoś bardzo się spieszył. Nie mógł wytrzymać spokojnej jazdy za autobusem miejskim. Musiał dokonać niebezpiecznego manewru. 

reklama

Parę dni temu na ul. Bartąskiej nasz czytelnik zarejestrował niebezpieczną sytuację. Kierowca mercedesa wyprzedził autobus na zakręcie. Musiał gwałtownie wrócić na swój pas aby uniknąć czołowego zderzenia z innym pojazdem. Najwidoczniej mu się bardzo spieszyło, bo nogi z gazu już nie zdjął. Jak napisał autor nagrania: – Na żywo wyglądało gorzej, bokiem poszedł przy powrocie na pas. Ograniczenie do 40, tak śmignął, że tablicy nie odczytałem…

Na tym odcinku jest ograniczenie do 40 km/h. Dużo pieszych oraz rowerzystów.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

  1. Zaraz za skrzyżowaniem, przed przystankiem jest wyraźny znak zakaz wyprzedzania. Z tego co wiem to obowiązuje do odwołania, czyli w tym przypadku, do najbliższego skrzyżowania (z Bukowskiego). Kierowca popełnił wykroczenie, co może i nie jest czymś szczególnym, jednak jazda na czołówkę to czysty debilizm. Ponadto droga ta nie jest przystosowana do obecnego ruchu, zatoczka autobusowa aż się prosi.

  2. Przecież to jest standard na tej ulicy. Buraki wyprzedzają autobusy, żeby zaoszczędzić parę sekund. Nagminne jest to szczególnie na przystankach. Tu powinny być progi zwalniające i elementy uspokajające ruch. Bez tego niedługo dojdzie do tragedii.

    5
    7
  3. Bartąska jest kiepsko oznaczona. Z tego co widać na nagraniu, to tam jest linia przerywana, chociaż ewidentnej luk i brak widoczności co jest za nim (zwłaszcza kiedy jedzie się za większym gabarytowo autem). Głupota tego kierowcy to jedno, a oznaczenie drogi to drugie. Tak samo skrzyżowanie z przystankiem.. po 1 kto organizuje przystanek w tak kiepskim miejscu, a po drugie to skrzyżowanie jest mega ruchliwe, jest tam kiepska widoczność i powinno być rondo.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma