fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, Kwiecień 25, 2019
reklama

Jadąc do Olsztyna uderzył autem w drzewo. Przyczyną brak doświadczenia?

Strona główna Wiadomości Jadąc do Olsztyna uderzył autem w drzewo. Przyczyną brak doświadczenia?
reklama

O tej porze roku na drogach często panują trudne warunki. Padający śnieg i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Dziś rano przekonała się o tym 19-letnia kierująca toyotą, która na oblodzonej jezdni na trasie Nikielkowo – Olsztyn na prostym odcinku drogi podczas manewru wymijania straciła panowanie nad kierowanym autem, otarła się z jadącą z naprzeciwka hondą, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Olsztyńscy policjanci na każdym kroku przypominają o panujących trudnych warunkach drogowych i apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków drogowych. O tym, jak zdradliwa może być nawierzchnia przekonała się dziś (07.02) rano 19-letnia kierująca toyotą.

reklama

O godzinie 07:30 na trasie Nikielkowo – Olsztyn doszło do zderzenia drogowego dwóch pojazdów osobowych. 19-letnia kierująca toyotą na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Olsztyna nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych na skutek czego podczas manewru wymijania z kierującym hondą zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Ostatecznie toyota odbiła się od jadącej z przeciwka hondy, zjechała na pobocze i uderzyła w znajdujące się po prawej stronie jezdni drzewo.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do olsztyńskiego szpitala na obserwację został przewieziony 14-letni pasażer osobowej toyoty. Pracujący na miejscu zdarzenia drogowego policjanci do godziny 09:00 wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci przypominają!

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego wzmożonej ostrożności i koncentracji. Obowiązkowo należy zdjąć nogę z gazu a prędkość pojazdu dostosować do aktualnie panujących warunków drogowych. W warunkach gdy droga może być oblodzona droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo wpaść w poślizg. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania zarówno z dróg jak i chodników.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

  1. A kiedy będzie że to wina drogowców wiedząc że jest zima jest nie po sypane nie odśnieżone jak powinno być. Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków, a jaka ma być prędkość żeby byla dostosowana do panujących warunków??? Na drodze szklanka że nie można ustac na nogach. Powinna być karana za to służba odpowiedzialna za daną drogę wtedy było by posypane i odśnieżone jak trzeba

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma