fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

Autobus komunikacji miejskiej prawie potrącił mistrza świata. Sportowiec wylądował w rowie

Strona główna Wiadomości Autobus komunikacji miejskiej prawie potrącił mistrza świata. Sportowiec wylądował w rowie
reklama

Marcin Konieczny mieszka w Kieźlinach pod Olsztynem.  Jest kilkukrotnym mistrzem Polski w triathlonie w swojej kategorii wiekowej. Do tych sukcesów doszedł tytuł mistrza świata Ironman 2017 na Hawajach, które zdobył w kategorii wiekowej 45-49 lat.

Pan Marcin jest aktywny nie tylko w sporcie, ale również w internecie. Wystarczy wpisać jego nazwisko w Google. Na swojej stronie na Facebooku często wrzuca zdjęcia i różne aktualności z treningów. Wczoraj (01.02) pojawiła się informacja o groźnym zdarzeniu. W trakcie codziennego treningu sportowiec ledwo uniknął potrącenia przez autobus miejski. Ratował się upadkiem w rowie melioracyjnym. Mimo powagi sytuacji pan Marcin opisał to z lekkim poczuciem humoru.

reklama

Całość wpisu:

Kierowca autobusu najprawdopodobniej nie zachował przepisowego metra odstępu od wymijanego uczestnika ruchu.

Zobacz również:

Kierowca zamknął pasażerów w autobusie, a sam wyskoczył po flaszkę do Żabki

reklama
reklama

20 KOMENTARZE

 1. Ulice są dla pojazdów w tym autobusów a nie dla biegnącego mistrza tylko dlatego że jest mistrzem.
  To nie chodnik czy inna droga która jest częścią jego zakupionego mieszkania/domu do którego ma prawo.
  Autobus mogl miec problem z wyminieciem Pana i ogólne zasady których mnie uczono w szkole mówiła że z reguły pojazdą się ustępuje szczególnie na drodze.

  2
  3
 2. Kodeks drogowy – Dział II. Ruch drogowy – Rozdział 2. Ruch pieszych Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

  • To co uważasz nie ma znaczenia. Kierowca ma obowiązek zachować przepisowy odstęp od innego uczestnika ruchu. Jeśli nie może go zachować, ma zaprzestać dalszej jazdy – czyli stanąć. To proste.

   • KBiesiekierski, To niech biega po lasach, a nie lansuje się po drogach, ulicach i przeszkadza. Tak na marginesie, to chyba nie jest zdrowe tak biegac i wdychać spaliny??? Gdzie tu sens i logika?

    1
    2
    • Co za bzdura! Lansować? Jedno piwo mniej z pozycji kanapy i zainteresowanie tematem. Jest jeden metr: dla rowerzysty, dla przechodnia, dla biegacza… mądrość i przepisy, ot co!

    • Nie zawsze jet możliwość biegania po lesie. Może być zbyt dużo śniegu lub roztopy. Nie każdy trening można zrobić w lesie biegając po dziurach. Zwłaszcza te szybsze treningi. Poza tym miał prawo biec czy iść po drodze!

     • Co za bzdura. Biegam po lesie całą zimę i nie zdarzyło mi się narzekać na „zbyt dużo śniegu lub roztopy”. Wystarczy odrobina chęci. Jeśli ktoś decyduje się na bieganie po ulicy w takich warunkach pogodowych to niech później nie ma pretensji, że musiał odskoczyć na pobocze. Nie mam w zamyśle obrażania tu kogokolwiek i też nie bronię kierowców ale przydałoby się zreflektować po takim przeżyciu a nie od razu obrzucać wszystkich dookoła błotem. Ten Pan sam wybrał sobie trasę treningu i powinien też godzić się z urokami tejże trasy.

      1
      1
   • Tak się składa że też biegam, ale tam gdzie są warunki i nie muszę wdychać spalin aut. Dla chcącego nic trudnego. Co z tego że są przepisy, jak nijak to ma się do rzeczywistości ( warunki pogodowe, stan dróg itd )
    Łukasz, nie mierz wszystkich swoją miarą, to takie typowe dla polaczków.
    Mnich, tak miał prawo, ale też masz prawo do przechodzenia przez pasy, ale trzeba robić to bezpiecznie, a nie wskakiwać pod koła bo ” mam prawo „

   • nie jestem pewien, ale jeden mistrz świata chyba nie jest „kolumną”.
    Art.24.2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma