fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

„Serdel” podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie

Strona główna Wiadomości "Serdel" podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie
reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 1 lutego utrzymał w mocy postanowienie Sądu pierwszej instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Sergiusza P. podejrzanego m.in. o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna. Według naszych informacji zatrzymany posługiwał się ksywką „Serdel”. 

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 16 stycznia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec Sergiusza P. podejrzanego o nawoływanie publiczne do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyn.

reklama

 

Sąd Rejonowy podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Stosowanie tymczasowego aresztowania w ocenie Sądu uzasadnione jest grożącą podejrzanemu surową karą. Mając tego świadomość podejrzany może uciec lub ukrywać się skutecznie uniemożliwiając prowadzenie postępowania.

Obrońca podejrzanego złożył zażalenie na powyższą decyzję.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 1 lutego 2019 r. utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie. Zdaniem Sądu podjęta decyzja o zastosowaniu wobec Sergiusza P. tymczasowego aresztowania jest w pełni uzasadniona. Sąd odwoławczy w całości zgodził się z argumentacją Sądu Rejonowego, że jedynym środkiem zapobiegawczym, który w pełni efektywnie zabezpieczy prawidłowy tok postępowania karnego jest w aktualnej sytuacji właśnie tymczasowe aresztowanie.

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma