fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

Pierwsze samochody na nowym odcinku obwodnicy Olsztyna

Strona główna Wiadomości Pierwsze samochody na nowym odcinku obwodnicy Olsztyna
reklama

Odcinek Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty otwarty. Stanowi on część południowej obwodnicy Olsztyna realizowanej w ramach drogi S51. Inwestycja powstaje przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Oficjalne otwarcie odbyło się dziś. 

Odcinek to kolejny etap udostępniania obwodnicy kierowcom. W budowie pozostaje jeszcze część obwodnicy od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Jaroty, której termin zakończenia to koniec kwietnia 2019 r.

reklama

Odcinek obwodnicy Olsztyna budowany w ciągu drogi S51 o dł. 16 km omija miasto od południowo – wschodniej strony od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana jest na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo. Przebiega od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 w okolicy Wójtowa. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo. Planowany termin zakończenia inwestycji to 29 kwietnia 2019 r., natomiast budowa węzła Pieczewo przewidziana jest do 15 czerwca 2019 r.

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma