fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, Marzec 24, 2019
reklama

Szarpanina na Nagórkach. Jeden okazał się policjantem

Strona główna Wiadomości Szarpanina na Nagórkach. Jeden okazał się policjantem
reklama

Do całej sytuacji doszło niedawno na Nagórkach w Olsztynie. Agresywny 23-latek zniszczył zaparkowany samochód. Jak się okazało, powodem aktu wandalizmu była kłótnia z dziewczyną i konieczność rozładowania emocji. Chuligan miał pecha bo całą sytuację obserwował policjant po służbie, który wyszedł na spacer z psem.  

Na początku stycznia br. oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na ul. Orłowicza w Olsztynie ktoś ma niszczyć zaparkowane samochody. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Policję o akcie wandalizmu powiadomił policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który będąc w czasie wolnym spacerował z psem w pobliżu miejsca zdarzenia. Sam również włączył się czynnie w akcję związaną z ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zniszczenia mienia.

reklama

Funkcjonariusz będący po służbie zauważył, że sprawca zdarzenia próbował uciec w kierunku przyległych do ul. Synów Pułku ogródków działkowych. Po krótkim pościgu, funkcjonariusz zatrzymał i obezwładnił agresywnego mężczyznę, z którym z uwagi na stan upojenia alkoholowego był utrudniony kontakt.

Po kilku minutach w miejscu zatrzymania sprawcy zniszczenia samochodu pojawił się policyjny patrol, który przejął od funkcjonariusza podejrzanego i przewiózł go do jednostki policji, aby wykonać z nim dalsze czynności. Policjanci ustalili i dotarli do właściciela zniszczonego samochodu, który wartość szkód oszacował na kwotę tysiąca złotych. W trakcie przesłuchania, 23-latek przyznał, że działał pod wpływem emocji. Na chwilę przed aktem wandalizmu miał pokłócić się ze swoją dziewczyną w związku z czym próbował rozładować swoje emocje na zaparkowanym w pobliżu samochodzie.

Dopiero następnego dnia możliwe było przesłuchanie i przedstawienie zarzutu zniszczenia samochodu 23-latkowi, który najpierw musiał wytrzeźwieć. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

5 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma