Oficjalne otwarcie obwodnicy Olsztyna! Wiemy kiedy będzie przejezdna

  0
  obwodnica olsztyna
  Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

  Duża niespodzianka czeka kierowców przed świętami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział własnie poinformowała o otwarciu części obwodnicy Olsztyna. Jutro (6.12) o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16.  

  Pierwsze etapy  uruchomienia węzła Olsztyn Południe rozpoczną się już dzisiaj (5.12.) i potrwają do godzin wieczornych 6 grudnia br., kiedy udostępniona zostanie trasa główna obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16. Przejezdny będzie odcinek między Tomaszkowem a Kudypami.  Prace porządkowe mogą potrwać jeszcze do końca tygodnia. Kierowcy poruszający się nową drogą powinni zachować w tym czasie szczególną ostrożność.

  Kolejne odcinki będą oddawane stopniowo. Z Tomaszkowa w Kierunku Barczewa będzie można przejechać dopiero w pierwszym kwartale 2019 roku.

  10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16 stanowi dwujezdniowa droga klasy GP, która przebiega przez tereny gmin Gietrzwałd i Stawiguda omijając Olsztyn od południowego zachodu. Prowadzi od DK16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi S51. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia oraz MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Koszt robót budowlanych zgodnie z umową to 387,5 mln zł, wartość całego projektu, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupów, prac archeologicznych, nadzoru i robót to 486,5 mln zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi prawie 368 mln zł wydatków kwalifikowanych.

  Więcej:

  Korupcja przy budowie drogi ekspresowej Olsztyn-Olsztynek

   

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here