Miejski Sylwester bez sztucznych ogni

  2
  sztuczne ognie
  Autor zdjęcia: Jarosław Skórski

  Stolica Warmii i Mazur dołącza do miast, w których Nowy Rok nie będzie witany petardami. Podobnie będzie przy okazji styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Choć Sylwestrowa noc nieodłącznie, od lat, kojarzy się z wystrzałową – i to dosłownie – zabawą, to dla zwierząt często bywa to traumą. Podkreślają to lekarze weterynarii, wiedzą o tym doskonale opiekunowie pupili, które często bardzo źle znoszą huk petard.

  Dlatego Olsztyn staje się kolejnym z miast, w których nie będzie pokazów pirotechnicznych podczas imprezy zorganizowanej przez magistrat. Tym samym stajemy w jednym szeregu m.in. z Sosnowcem, Gdańskiem, Białymstokiem, Wrocławiem, Katowicami czy Rzymem.

  – Dołączamy do miast bez sztucznych ogni i przechodzimy na pokazy świetlne – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Dzisiejsza technologia, coraz większa dostępność laserów, pozwalają na bardzo efektowne i wbijające się w pamięć pokazy. Oczywiście, nie zabraknie muzyki, z którą pokazy są zestrojone, co czyni z nich bardzo nastrojowe widowiska.

  Miejska, sylwestrowa zabawa odbędzie się na pl. Dunikowskiego. Laserowy pokaz będzie też towarzyszyć finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który zapraszamy 13 stycznia na Stare Miasto.

  2 KOMENTARZE

  1. słusznie, dzięki takim działaniom czuję, że miasto nie zostaje w tyle, dopasowuje się różnych trendów; podzielam zdanie p. Grzymowicza, a nie zdarzało mi się jak dotąd

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here