fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, Kwiecień 25, 2019
reklama

Ubezpieczenie samochodu kempingowego – najważniejsze informacje

Strona główna Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie samochodu kempingowego - najważniejsze informacje
reklama

Przed wyjazdem na urlop kamperem powinno się pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia. Polisa jest potrzebna nie tylko po to, by legalnie i bezpiecznie poruszać się po drogach, ale także, by chronić się przed kosztami ewentualnych napraw kampera. Co powinno się wiedzieć o motorhome insurance?

Motorhome insurance – polisa dopasowana do potrzeb fanów caravaningu

Miłośnicy caravaningu mogą korzystać z dwóch wariantów motorhome insurance. Polisa w podstawowej wersji gwarantuje 90-dniową ochronę w całej Unii Europejskiej. Ubezpieczenie umożliwia uzyskanie odszkodowania w przypadku uszkodzenia przedniej szyby, opon, markiz oraz butli gazowych. Ponadto ochrona obejmuje uszkodzenia sprzętu kempingowego oraz szkody wyrządzonego przez ubezpieczonego (z limitem 500 funtów na jedną szkodę).

reklama

W wersji rozszerzonej okres trwania ochrony jest wydłużony do 180 dni, a także 365 dni. Ubezpieczenie obejmuje podobny zakres szkód, lecz w każdym przypadku limity ubezpieczeniowe są podwyższone. Dodatkowo w ramach ochrony zyskuje się ubezpieczenie zniszczenia zamków i zgubienia lub uszkodzenia kluczyków do kampera.

Atutem motorhome insurance https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ jest możliwość dokonania indywidualnej wyceny polisy dla pojazdów, których wiek przekracza 20 lat. Jest to dobra informacja dla Polaków, którzy często decydują się na zakup kamperów używanych ze względu na ich niską cenę. Nowy kamper to wydatek co najmniej 100 tysięcy złotych, natomiast używany samochód kempingowy kupi się już za 20-30 tysięcy złotych. Stali klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek na ubezpieczenie oraz innych bonusów.

Ochrona na czas podróży

Dzięki motorhome insurance bezpiecznie podróżuje się po całej Unii Europejskiej. Pobyt na kempingu oraz przejazd przez kilka krajów wiążą się z ryzykiem uszkodzenia pojazdu lub sprzętu kempingowego, jednak polisa gwarantuje ochronę bez względu na to, jaka jest przyczyna powstania szkody. Odszkodowanie jest wypłacane, gdy kamień spod kół innego samochodu uszkodzi szybę kampera, jak i w sytuacji, gdy szyba przednia zostanie zniszczona w wypadku spowodowanym przez ubezpieczonego. Ponadto ubezpieczenie obowiązuje, gdy sprzęt kempingowy oraz wyposażenie kampera zostaną zniszczone przez uczestników wycieczki. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca świadczenie, nawet jeżeli markizę zepsuły bawiące się dzieci, a kuchenka gazowa ulegała awarii z winy użytkownika w czasie gotowania na kempingu. Tak szeroki zakres ochrony sprawia, że wakacje kamperem zawsze są beztroskie i pełne radości.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma