Radni zmienili zdanie odnośnie sprzedaży alkoholu. Aktualizują przepisy

  0

  Olsztyńscy radni zdecydowali o aktualizacji przepisów dotyczących dystrybucji alkoholu. Zmiany są związane z liczbą koncesji.

  W porównaniu do przepisów przyjętych podczas lipcowej sesji Rady Miasta zwiększona została liczba pozwoleń na sprzedaż alkoholu poza lokalami gastronomicznymi. Teraz będzie ich łącznie o 60 więcej, niż w poprzedniej wersji przepisów.

  Nadal obowiązuje zakaz handlu alkoholem między 22:00 a 6:00 oraz minimalna odległość – 50 metrów – w przypadku wszystkich ujętych poprzednio obiektów, w tym budynków kultu religijnego.

  Utrzymanie tych obostrzeń związane jest z danymi przedstawionymi przez policjantów i strażników miejskich za okres od 4 września do 25 października. W tym czasie w 2017 roku było 109 interwencji związanych z zakłócaniem porządku w nocy, natomiast po wprowadzeniu ograniczeń – zaledwie 28. Poza tym strażnicy miejscy w tym samym okresie 2017 roku zawieźli do ambulatorium dla nietrzeźwych 123 osoby, teraz – 72.

  Nowe przepisy mają wejść w życie w dwa tygodnie po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.