Zmiany na Partyzantów

  0
  Autor zdjęcia:: UM Olsztyn

  Do końca października czekają nas dwie ważne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Partyzantów. Ułatwią one kierowcom poruszanie się w tym rejonie.

  Teraz nie można wjechać w ulicę Partyzantów od skrzyżowania z ul. 1 Maja, ani wyjechać do ronda Bema. Ale do końca miesiąca ma się to zmienić. Pierwsza zmiana zostanie wprowadzona w najbliższy weekend (w nocy z piątku na sobotę, 19/20 października), kiedy to otwarty zostanie wjazd od ulicy Partyzantów do ronda Bema.

  – Wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu – poinformował po środowym (17 października) spotkaniu z wykonawcą prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Ustaliliśmy, że od najbliższego weekendu kierowcy będą mogli dojechać od ul. Lanca do ronda Bema. Zaznaczam jednak, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników i aby nie zwalniać tempa prac, na razie będzie możliwy tylko wyjazd (od Partyzantów do Bema).

  Kolejnym ułatwieniem dla poruszających się w tym rejonie kierowców będzie zakończenie prac na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Partyzantów. Ma to nastąpić do końca miesiąca.

  – Jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych, do 30 października, ułożymy tam chodniki i zakończymy prace drogowe, by ułatwić dojazd na cmentarze – zapewnił przedstawiciel wykonawcy, firmy Balzola, Mieszko Szyszkowicz.