Aura Centrum Olsztyna popiera niemarnowanie żywności

    0

    Aura Centrum Olsztyna zaprasza w środę o godz. 12.45 przed wejście do galerii od strony Urzędu Marszałkowskiego na happening promujący wykorzystywanie żywności. Wspólnie z Bankiem Żywności będziemy zachęcać, by nie wyrzucać jedzenia. 

    Marnowanie żywności to ogromny problem nie tylko światowy ale i Polski. Szacunki wskazują, że w naszym kraju co roku marnuje się aż 9 mln ton jedzenia! Do śmietników trafiają nie tylko produkty zepsute ale też i takie, które nadają się jeszcze do przetworzenia, do wykorzystania w kuchni bez żadnego ryzyka zdrowotnego. Co zrobić, by nie marnować jedzenia? Jak i ile kupować, by nie wyrzucać? Jak przetwarzać i bezpiecznie przechowywać żywność, by nie wylądowała na śmietniku? O tym wszystkim od lat informują Banki Żywności, które z jednej strony wspomagają osoby potrzebujące, a z drugiej – uczą nas wszystkich, jak dbać o planetę i nasze własne portfele i nie marnować jedzenia.

    Wspólnie z olsztyńskim Bankiem Żywności zapraszamy Państwa we środę przed budynek Aura Centrum Olsztyna (wejścia od strony Urzędu Marszałkowskiego) na happening „Ekomisja! Nie marnuję!”. Happening rozpocznie się ok. 12.45, a swój udział w nim zapowiedzieli uczniowie z olsztyńskich szkół, którzy wspólnie z pracownikami i wolontariuszami Banku Żywności w barwnym marszu przejdą przez miasto i będą informować przechodniów zarówno o skali marnowania żywności, jak i sposobach na zapobieganie temu przykremu zjawisku. Pod Aurą barwny pochód będzie miał swoją metę i tu będzie można z ekspertami porozmawiać o tym arcyważnym dla nas wszystkich problemie.
    Bank Żywności organizuje tę imprezę z okazji Światowego Dnia Żywności.