Olsztyn (ponownie) Liderem Edukacji

  0
  Autor zdjęcia: UM Olsztyn

  Stolica Warmii i Mazur z certyfikatem Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Nasze miasto ponownie kolejny raz zostało docenione za działania w dziedzinie edukacji.

  Tytuł Samorządowego Lidera Edukacji jest potwierdzeniem osiągnięć i wkład w podnoszenie jakości kształcenia i wspieranie innowacji w szkolnictwie. Samorządy poddają się niezależnej ocenie ze strony ekspertów.

  – Zostaliśmy wyróżnieni za największy progres w dziedzinie projektowania i wdrażania nowatorskich rozwiązań w obszarze oświaty – mówi przewodnicząca komisji edukacji olsztyńskiej Rady Miasta, Wanda Agnieszka Jabłońska. – To potwierdzenie tego, jak wiele udało nam się w tej kwestii zrobić.

  Wydatki na oświatę są jednym z największych punktów budżetu Olsztyna. To przekłada się na liczbę i jakość działań, jakie władze podejmują, by wykształcić przyszłe pokolenia.

  – Wprowadzenie opieki psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach i projekt wsparcia rozwoju zawodowego nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim to jedne z najważniejszych działań – tłumaczy prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Poza tym trzeba pamiętać, że tylko w tym roku na modernizację jednostek oświatowych, realizowane w nich prace budowlane, wydaliśmy prawie 40 mln zł.

  Program Samorządowy Lider Edukacji jest jednym z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce. Przedsięwzięcie jest porównywane do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości.