9-letnia rowerzystka została potrącona na ul. Sikorskiego

    Przy ul. Sikorskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, podczas którego 9-letnia rowerzystka została potrącona przez osobowego forda, który jechał buspasem omijając inne pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Dziewczynka trafiła do szpitala, a nieodpowiedzialny kierowca już utracił prawo jazdy.

    Według wstępnych ustaleń, 40-letni kierowca osobowego forda, jadąc buspasem ominął inne pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, i nie ustąpił pierwszeństwa dla 9-letniej rowerzystki, która przejeżdżała przez oznakowany przejazd dla rowerów, w wyniku czego doszło do potrącenia. Wstępnie ustalono, że sygnalizacja świetlna na miejscu była wyłączona. Z relacji policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że dziewczynka uskarżała się na ból ręki i nogi, w związku z czym została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała obrażeń wymagających leczenia poniżej 7 dni.
    Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia. Wiadomo już, że nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Czeka go jeszcze odpowiedzialność przed sądem.