Autobusem MPK także do Olsztynka! [SCHEMAT]

  We wtorek, 18 września, pomiędzy przedstawicielami gminy Olsztyn oraz gminy Olsztynek, podpisane zostało porozumienie w sprawie uruchomienia przewozów transportem zbiorowym na terenie gminy Olsztynek. Od 1 października wszystkie kursy linii 129 zostaną wydłużone do miejscowości Olsztynek. Uruchomiona zostanie również dodatkowa para kursów.

  Wraz z początkiem października na linii 129 realizowanych będzie 8 par kursów w ciągu dnia od poniedziałku do soboty na odcinku Olsztyn-Olsztynek. W związku z wydłużeniem trasy linii uruchomione zostaną dodatkowe przystanki w miejscowościach Ameryka oraz Olsztynek. Dodatkowo, jako warunkowe obowiązywać będą przystanki „Bartąg-Kolonia” oraz przystanek „Hotel Park”.  Niezmiennie, pasażerowie korzystający z linii 129 będą podróżowali na zasadach obowiązujących na terenie gminy Olsztyn.

  Porozumienie między gminami obowiązuje do końca 2019 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne lata, natomiast koszt funkcjonowania połączeń realizowanych linią 129 pokrywa wspólnie gmina Stawiguda oraz gmina Olsztynek.

  Schemat trasy linii 129 ważny od 01.10.2018 r. (trasa podstawowa) – KLIKNIJ TUTAJ

  AKTUALIZACJA:

  W związku z wprowadzoną zmianą w organizacji ruchu w rejonie węzła „Olsztynek Wschód”, od dnia 01.10.2018 zmianie ulegnie pierwotnie zaplanowana trasa przejazdu linii 129 w rejonie miejscowości Olsztynek i Ameryka. Autobusy ww. linii kursować będą zgodnie z poniższymi schematami z pominięciem przystanku „Olsztynek-Skansen” w kursach w kierunku Olsztynka, oraz przystanku „Ameryka” w kursach w kierunku krańca „Plac Roosevelta”.

  Schemat (kierunek Olsztynek) – KLIKNIJ TUTAJ

  Schemat (kierunek Plac Roosevelta) – KLIKNIJ TUTAJ

  Zaktualizowane rozkłady jazdy obowiązujące od 01.10.2018 r. – KLIKNIJ TUTAJ

  Powyższa zmiana obowiązywać będzie do 30.11.2018 r.