fbpx
19 C
Olsztyn
środa, Kwiecień 24, 2019
reklama

Wynajem pracowników w Warszawie – co musisz o nim wiedzieć?

Strona główna Artykuł sponsorowany Wynajem pracowników w Warszawie – co musisz o nim wiedzieć?
reklama

Wynajem pracowników w Warszawie staje się coraz częściej wybieraną alternatywą przez przedsiębiorców, którzy poszukując specjalistów, chcą oszczędzać czas i pieniądze. Praktyka pokazuje, że leasing pracowniczy jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla obu stron – firmy i zatrudnionego, jednak chcąc skorzystać z tego rozwiązania, warto poznać je bliżej. Oto wszystkie najważniejsze aspekty, o których musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na współpracę z agencją pracy tymczasowej.

Wynajem pracowników w Warszawie – na czym polega?

reklama

Wynajem pracowników albo leasing pracowniczy polega na tym, że przedsiębiorstwo poszukujące pracownika, korzysta z jego usług na określony, dogodny dla siebie czas. Pracownik taki jest zatrudniony w innej firmie, która udostępnia go podmiotowi – ten rodzaj wypożyczenia jest więc regulowany umową, jaka wiąże przedsiębiorstwo wynajmujące i firmę, zatrudniającą na stałe pracownika (najczęściej jest to właśnie agencja pracy tymczasowej).

Na jakich zasadach odbywa się wynajem pracowników w Warszawie?

Podstawą jest oczywiście porozumienie obu firm – tej, która udostępnia pracownika i tej, która jest jego najemcą. Niezbędna jest przy tym oczywiście zgoda samego pracownika, który jest zdecydowany, by wykonywać swoją pracę dla danego podmiotu przez określony czas i na określonych warunkach. Podstawą wynajmu pracownika jest określenie czasu trwania umowy, wynagrodzenia oraz rodzaju wykonywanej pracy. Jako, że w przypadku leasingu pracowniczego zawieszona zostaje umowa na linii pracownik-agencja pracy, konieczne jest sporządzenie umowy tymczasowej, określającej warunki pracy zatrudnionego dla nowego podmiotu.

Kwestie formalne nie są więc skomplikowane – wystarczy tylko umowa pomiędzy pracodawcami, umowa dla pracownika, jego pisemna zgoda, a także udzielenie przez agencję pracy bezpłatnego urlopu, na czas trwania jego stosunku pracy z nowym pracodawcą.

Wynajem pracowników to szereg możliwości

Jako przedsiębiorca, chcący skorzystać z leasingu pracowniczego, otrzymujesz bardzo wiele możliwości na wzmocnienie swojej kadry i realizację celów biznesowych. Agencje pracy tymczasowej zatrudniają bowiem specjalistów z różnych branż i dają możliwość wynajmowania ich na okres, odpowiadający Twojej firmie. Może to być zatem kilka dni, ale również dłuższy czas – np. pół roku. To Ty przedstawiasz swoje potrzeby i warunki, a agencja pracy poszukuje idealnych kandydatów, którzy byliby gotowi od razu realizować dla Ciebie konkretne zadania.

W przypadku braku pracowników na rynku lokalnym, możliwy jest również wynajem pracowników z Ukrainy, którzy nie tylko zapewnią najwyższą jakość pracy dla Twojej firmy, ale również znaczne zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa. Warto bliżej przyjrzeć się tej kwestii, ponieważ jest to dzisiaj bardzo popularna i korzystna dla przedsiębiorców alternatywa.

Wynajem pracowników w Warszawie a regulacje prawne

Wszystkie zasady związane z leasingiem pracowniczym są oczywiście regulowane przez kodeks pracy – jest to usługa w pełni legalna, mająca twarde podstawy prawne. Jeżeli więc potrzebujesz pracowników, może to być dla Ciebie idealne rozwiązanie!

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma