fbpx
-1.1 C
Olsztyn
wtorek, Marzec 26, 2019
reklama

Renowacja drewnianych schodów od A do Z

Strona główna Artykuł sponsorowany Renowacja drewnianych schodów od A do Z
reklama

Niezależnie od tego, czy renowacji poddajemy schody z litego drewna, czy tylko drewniane nakładki na stopnie do zabiegu musimy się odpowiednio przygotować. Z pewnością nie zaszkodzi wizyta w dobrym sklepie z farbami do drewna.

Odnawiam schody – co będzie mi potrzebne?

reklama

To jak powinniśmy się przygotować do renowacji drewnianych schodów zależ od tego, jakie schody zamierzamy odnowić. Inaczej przygotujemy się do pracy ze schodami z surowego drewna, a inaczej ze schodami wcześniej pomalowanymi. Ważne jest także usytuowanie schodów. Schody wewnętrzne możemy zabezpieczyć przy użyciu farby do parkietu, podczas gdy schody zewnętrzne należy malować zewnętrzną farbą do drewna dostępną pod adresem https://www.pigmentologia.pl/oferta/farby/farba-do-drewna.

Renowacja krok po kroku

Prace nad odnowieniem schodów należy rozpocząć od przygotowania powierzchni do malowania. Powierzchnie zabezpieczone transparentną farbą lub lakierem do parkietu należy najpierw zmatowić przy użyciu drobnoziarnistego papieru ściernego. Schody zewnętrzne oczyścić z resztek łuszczącej się emalii i przeszlifować, tak aby powierzchnia przed malowaniem była gładka.

Jeśli chcemy zmienić kolor schodów możemy skorzystać z bejcy lub emalii. Pierwsza wniknie głęboko w strukturę drzewa i trwale zmieni kolor, druga utworzy kolorową powłokę malarską na drewnie. W przyszłości powłoka malarska będzie łatwa do usunięcia, a my będziemy mogli bez trudu przemalować schody na inny kolor. Zabejcowane schody wewnętrzne można dodatkowo wykończyć przy użyciu matowej lub półmatowej farby transparentnej.

Jeżeli zależy nam na zachowani oryginalnego koloru drewna i jego usłojenia, zmatowione schody wystarczy pokryć specjalnym lakierem do parkietów. Po nałożeniu kilku warstw lakieru uzyskamy odporną na wodę i uszkodzenia mechaniczne powłokę. Zależnie od naszych preferencji możemy użyć do tego farby matowej lub półmatowej.

W przypadku schodów zewnętrznych należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej farby. Najlepsza farba do tego typu prac to uniwersalna emalia do drewna Becker. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz. Jej dodatkową zaletą jest mnogość kolorów.

Pomysły na oryginalne schody z drewna

Biała lub szara farba mogą posłużyć do uzyskania efektu postarzanych schodów z drewna. W tym celu mokrą powłokę malarską należy przecierać przy użyciu zwilżonej lnianej szmatki, aż do uzyskania pożądanego efektu. W ten sam sposób można użyć farbę turkusową. W nieco odważniejszym wariancie przecieranie można wykonać kolorem złotym. W celu zabezpieczenia efektu końcowego schody należy przemalować lakierem bezbarwnym lub transparentną farbą do parkietów.

Warszawa – gdzie szukać dobrych farb do drewna?

Dobre ekologiczne farby do drewna – zarówno te do malowania na zewnątrz, jak i produkty uniwersalne – znajdziemy w Studio Farb Pigmentologia przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. To jeden z największych sklepów stacjonarnych z farbami w Warszawie. W swojej ofercie posiadają naprawdę bogaty wybór – farby kolorowe i transparentne, emalie, lakiery i bejce.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma