fbpx
-1.1 C
Olsztyn
wtorek, Marzec 26, 2019
reklama

Kredyt gotówkowy na sprzęt RTV?

Strona główna Artykuł sponsorowany Kredyt gotówkowy na sprzęt RTV?
reklama

Polacy chętnie sięgają po kredyty bankowe, mogąc w ten sposób zrealizować swoje plany. Chociaż większość osób pieniądze przeznacza na regulowanie bieżących zobowiązań, dla innych kredyt jest jedyną szansą na sfinansowanie nowego sprzętu RTV. Marzysz o nowym telewizorze? Chcesz kupić najwyższej jakości kino domowe? Rozważ kredyt gotówkowy – sprawdź, jak i gdzie go otrzymać na korzystnych warunkach.

Szacuje się, że w samym roku 2016 banki i SKOK-i udzieliły ponad 7 mln sztuk kredytów konsumpcyjnych, w tym kredytów gotówkowych. Taka forma finansowania cieszy się wśród Polaków dużym zainteresowaniem, dając dostęp do dodatkowych pieniędzy. Biorąc pod uwagę to, że oferty kredytów różnią się między sobą, warto skorzystać z porównywarki najtańszego kredytu gotówkowego na finanse.rankomat.pl.

reklama

Sprzęt RTV – dlaczego nie na raty?

Zakup ratalne są jedną z form kredytu gotówkowego. Chociaż wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie jest korzystne, wiele zależy od oczekiwań konkretnej osoby.

Z zakupami na raty jest podobnie jak z kredytem samochodowym. Przyznane środki można wykorzystać wyłącznie na sfinansowanie konkretnego urządzenia. Tymczasem kredyt gotówkowy daje dostęp do dodatkowych środków, dzięki czemu część pieniędzy można przeznaczyć na zakup najnowszego modelu telewizora, a część – na kino domowe czy sprzęt fotograficzny.

Sprzęt RTV na kredyt – ile to kosztuje?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od wartości nabywanego sprzętu, wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.

Przykład 1. Potrzebujesz 2000 zł na okres 12 miesięcy. Korzystając z porównywarki internetowej, otrzymasz takie przykładowe kalkulacje:

  • Darmowy Kredyt Gotówkowy w Getin Banku – całkowita kwota: 2000 zł; RRSO: 0%; rata miesięczna: 166,67 zł;
  • Pierwsza Pożyczka w Raiffeisen Polbanku – całkowita kwota: 2059,80 zł; RRSO: 5,61%; miesięczna rata: 171,65 zł.

Przykład 2. Chcesz pożyczyć 8000 zł na okres 24 miesięcy. Przykładowe kalkulacje banków są następujące:

  • Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – całkowita kwota: 8935,20 zł; RRSO: 11,40%; miesięczna rata: 372,30%;
  • Nest Gotówka w Nest Banku – całkowita kwota: 9011,04 zł; RRSO: 12,35%; miesięczna rata: 375,46 zł.

 

Jak korzystnie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnych warunkach kredytu gotówkowego, na spokojnie przeanalizuj swoje potrzeby i finansowe oczekiwania. Oceń, ile pieniędzy faktycznie potrzebujesz, i jak szybko zamierzasz spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Zastanów się, czy chcesz wnioskować wyłącznie o kredyt np. na kino domowe czy chcesz kupić coś jeszcze.

Mając już wstępnie zarysowane swoje potrzeby, porównaj dostępne oferty. Pomoże Ci w tym ranking najlepszych kredytów gotówkowych. Wystarczy przeanalizować konkretne produkty bankowe, a następnie wybrać ten najbardziej wpisujący się w oczekiwania. Zwróć przy tym uwagę nie tylko na maksymalną kwotę kredytu i oprocentowanie, ale przede wszystkim RRSO, wysokość miesięcznych rat, dodatkowe warunki.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma